הרב רזיאל שבח, שנהרג בפיגוע הירי החוות גלעד, ללא קרדיט

אושר פה אחד בממשלה: יוסדר מעמדו של המאחז חוות גלעד

שר הביטחון העלה את ההצעה להכשרת המאחז זמן קצר לאחר רצח רזיאל שבח במקום. רה"מ: "מה שמנחה אותנו זה מיצוי הדין עם המחבלים וחיזוק ההתיישבות"

  • פורסם ב:
  • 04/02/2018 13:54
  • |
  • עודכן ב:
  • 04/02/2018 13:54
  • |
  • כתבים:
  • ברק רביד

ההצעה להסדיר את מעמד המאחז חוות גלעד אושרה היום (ראשון) פה אחד בישיבת הממשלה. ההצעה הועלתה זמן קצר לאחר הפיגוע במקום בו נרצח רזיאל שבח. 

"שוחחתי עם אלמנתו של רזיאל, יעל", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, "אמרתי לה שהמדיניות שלנו מתבצעת בשני מישורים. אחד, מיצוי הדין. אתמול שוב פעלו כוחותינו בניסיון לתפוס את אחרוני המרצחים והסייענים לרצח של הרב שבח ז"ל. אנחנו לא נשקוט עד שנביאם לדין ואנחנו גם נביא את כולם לדין. הדבר השני שמנחה את המדיניות שלנו זה חיזוק ההתיישבות. מי שחשב שעל ידי הרצח המתועב של תושב חוות גלעד, אב לשישה, שהוא ישבור את רוחנו וירפה את ידינו – טעה טעות מרה".

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

ללא אוכל ומים: 200 מהגרים אותרו במשאית אחת במקסיקו

שריפות פרצו בצפון תל אביב בעקבות דליפת גז; בניינים פונו

פרסום ראשון: המשטרה המליצה להעמיד לדין את שר הרווחה כץ

"כדאי שידע כל מי שמנסה לפגוע בהתיישבות ובמתיישבים, לא נוותר ולא ניכנע לרוצחים", בירך השר אלקין, "המשך ההתיישבות והבניה בכל רחבי יהודה ושומרון הם התשובה הציונית לרצח הנפשע".

"התשובה לטרור היא יד צבאית נחושה, שרטוט גבול ולא כניעה של ממשלה למיעוט שמוביל אותנו לסיפוח ולמדינה ערבית. כניעה שעל הדרך גם מעבירה מסר שמשתלם לעבור על החוק ישראלי", אמרה מנגד ח"כ ציפי לבני (המחנ"צ).

"מפעל ההתיישבות היה מאז ומתמיד מרכיב חשוב בתפיסת הביטחון הכוללת של התנועה הציונית, עוד מימי חומה ומגדל", אמר ליברמן כשהעלה את הצעת הכשרת המאחז, "גם היום, להתיישבות היהודית יש תרומה עצומה לשמירה על גבולות הארץ ועל חבלי מולדת. אני מקווה שכל הגורמים הרלוונטיים יירתמו בהקדם לקידום המהלך".

יעל שבח, אלמנתו של הנרצח הגיבה אז לדברים: "רצינו להביע את הערכתנו ולחזק את ידי הממשלה ואת ידיו של שר הביטחון. שימשיך בדרך הזו, שיקדם את זה עד הסוף, שנוכל לראות את התוצאות ונוכל לראות נחמה כלשהי בבנייה ובתקומה וזה פשוט עניין של החלטה ושל קידום. אנחנו מצפים שזה יקרה בהקדם האפשרי".

משפחת שבח בקריאה לראש הממשלה

 "רצינו להביע את הערכתנו". משפחת שבח בקריאה לראש הממשלה( ללא קרדיט)

 

במהלך הלילה המשיך צה"ל במצוד במרחב ג'נין אחר מבצעי הפיגוע במקום ועצרו פלסטיני החשוד במעורבות ובסיוע למבצעי הפיגוע.

ביום שבת פעל צה"ל בכפר בורקין שממערב לג'נין בחיפושים אחר אחמד ג'ראר, ראש החוליה שביצעה את הפיגוע בחודש שעבר. גראר הוא היחיד מבין חברי החוליה שטרם נלכד בידי ישראל, והמצוד אחריו נמשך מאז הפיגוע. 

 על אף מידע מודיעיני שהצביע על מספר מוקדים שבהם שהה ג'ראר, ואחד מהם אף נהרס על ידי הכוחות, הוא לא נמצא. על פי דיווחים פלסטיניים, אשתו ואביה נעצרו ונלקחו לחקירה.