קנס על סך 320 שקלים לעסק הפתוח באשדוד, ללא קרדיט

הקרב על השבת באשדוד: לראשונה - פקחים קנסו בית עסק ב"ביג"

לאחר תקופה שבה חולקו התראות בלבד, פקחי עיריית אשדוד הטילו קנס בסך 320 שקלים על בית עסק במתחם "ביג-פאשן" בעיר. "היום נחצה קו אדום נוסף", טוענים מארגני מחאת השבת

  • פורסם ב:
  • 03/02/2018 13:34
  • |
  • עודכן ב:
  • 03/02/2018 13:34
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

הקרב על השבת באשדוד: לאחר תקופה שבה עיריית אשדוד הסתפקה בהתראות בלבד, היום (שבת) הוטל קנס בסך 320 שקלים על בית עסק במתחם "ביג-פאשן" בעיר. כך לפי סרטון שהופץ על ידי מארגני מחאת השבת.

"חרף הצהרותיו של ראש העיר בדבר ניסיונותיו להרגעת הרוחות  היום נחצה קו אדום נוסף. במקום התראות החלו לחלק קנסות בסך של 320 ש״ח. דיבורים לחוד ומעשים לחוד! אנו רואים בכך הפרה של האיזון והסטטוס קוו. לא ננוח ולא נשקוט עד שיתוקן חוק העזר העירוני", טענו המוחים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

השר לשעבר איתן לימין הקיצוני בגרמניה: מעריכים גישתכם ליהדות

אשדוד: שלושה בני 14 נתפסו נוהגים ברכב גנוב

זיכרון קצר - עד כמה עקבתם אחרי אירועי השבוע?

קנס על סך 320 שקלים לעסק הפתוח באשדוד
 

קנס על סך 320 שקלים לעסק הפתוח באשדוד( ללא קרדיט)

 

איתן בר זאב, מנכ"ל ביג אשדוד, מתייחס לקנסות שהרשת קיבלה: כפי שכבר אמרנו והתחייבנו ביג תשלם את הקנסות במידת הצורך ותנהל על חשבונה את ההתנהלות המשפטית מול העיריה. אין לנו אלה להשתומם בפעם המי יודע כמה על התנהלות העיריה. יוצאים בהצהרות ובאמירות פיוס ומעלים באותו זמן את רף הכפייה הדתית הבלתי נסבלת הזו. אחד בפה, אחד בפקח.

ח"כ תמר זנדברג התייחסה לקנס ומסרה: "שקר הקואליציה על חוק המרכולים לא ישנה דבר, האמת יוצאת ומתפוצצת לתושבי אשדוד בפנים. המלחמה באשדוד היא מלחמת שלום הקואליציה של ביבי ומלחמת אחוז החסימה של דרעי על גבם של אזרחי ישראל. כדאי שחברי הקואליציה ילמדו מתושבי אשדוד, שם מסורתיים, דתיים וחילונים יודעים לחיות בכבוד זה לצד זה".

ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, כתב אתמול כי מתגבש פתרון למשבר פתיחת העסקים בשבת בעיר. עם זאת, מובילי המחאה נגד מדיניות העירייה להטלת קנסות על עסקים הפועלים בשבת, הודיעו כי מדובר בסיסמאות ריקות מתוכן.

"אני כבר יכול לומר באופטימיות זהירה, שמתגבש כיוון לפיתרון כזה", כתב לסרי בחשבון הפייסבוק שלו, "אני נפגש מדי יום, עם נציגי הקהילות השונות ושמח להיווכח שרובם ככולם, משני הקצוות, מסכימים ורוצים לשמור על צביונה המכיל והמאחד של העיר. בתקופה הקרובה אציג בפניכם תמונה רחבה של הסוגיה הסבוכה הזו, עם הדרכים האפשריות לפיתרון", כתב, "תוך הכרה בערכים החשובים והבלתי מתפשרים של כל קבוצה ברעותה".

 ראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי
 

ראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי(פייסבוק )

 

עם זאת, מארגני המחאה המשיכו במאבק ויצאו לשיירת מחאה עם בלונים שחורים. "אנחנו רוצים את השבת שלנו בחזרה", כתבו בתגובה להודעתו של לסרי, אנו דורשים מראש העיר לתקן את חוק העזר העירוני. מילים ופוסטים בפייסבוק לא יעזרו עוד". מארגני המחאה טענו כי ראש העיר כלל לא נפגש עם מובילי המחאה. דרישותיהם: "מוסדות ציבור, תרבות וספורט צריכים להיות פתוחים בשבת, כך גם כתוב היום בחוק העזר. מתחמי בילוי ופנאי יהיו פתוחים בשבת ברובעים המעורבים, כפי שהיה עד היום. להשיב את הסטטוס קוו באזורים המעורבים, בדגש על הביג, סטאר סנטר והחופים, שיישארו פתוחים בשבת".

בסוף השבוע שעבר יצאו למעלה מ-1,000 מפגינים להפגין נגד סגירת עסקים בשבת בעיר, מול בניין העירייה. המוחים קראו לראש העיר לסרי להתפטר מתפקידו. זאת כיוון שלטענתם הוא מאפשר את כפייה דתית. הם הדגישו כי לא מדובר במחאה פוליטית, בעיקר בשל הבחירות הקרבות, אלא באמירה של כלל התושבים, דתיים וימניים, מכל קצוות הקשת הפוליטית.