מנהל בית הספר תלמה ילין, משה פילוסוף, חדשות עשר

מנהל תלמה ילין: "פיטרתי בעבר מורה שניהל רומן עם תלמידת י"ב"

לאחר התאבדותו של בועז ארד אחרי תחקיר נגדו, המנהל, משה פילוסוף, סיפר כי הוא עושה הכל כדי שבית הספר יהיה מקום בטוח: "הכנסנו הרבה בעלי תפקידים בתחומי ייעוץ וטיפול"

מנהל בית הספר לאומנויות "תלמה ילין", משה פילוסוף, התראיין הערב (שישי) לתוכנית "שישי עם אילה חסון" בעקבות התאבדותו של האמן בועז ארד, אחרי תחקיר שפורסם נגדו ב"מאקו", בו נטען כי קיים יחסים עם תלמידות. 

פילוסוף, שאמר כי לא הכיר את ארד, סיפר כי הופתע מההתאבדות. "למרות שלא הכרתי אותו הייתי המום על אדם שמסיים כך את חייו ואני רוצה למסור תנחומים למשפחה. חשוב להגיד שאני קורא לתלמידים ולתלמידות לפנות אם יש נושא של פגיעה או תחושה של פגיעה", אמר.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

ישראלי נכנס עם רכבו לאבו דיס וחולץ על ידי המשטרה הפלסטינית

התקווה בשפת הסימנים: אלופת אירופה בג'ו ג'יטסו - וחירשת מלידה

משרד האוצר בארה״ב הודיע: סנקציות חדשות נגד גורמים בחיזבאללה

 מנהל בית הספר תלמה ילין, משה פילוסוף
 

מנהל בית הספר תלמה ילין, משה פילוסוף( חדשות עשר)

 

הוא סיפר כי לפני שנתיים, בימיה הראשונים של פרשה נוספת, הגיע אליו מידע על מורה שניהל רומן עם תלמידה לקראת סוף כיתה י"ב. לדבריו, "זה טופל בצורה יסודית, המורה פוטר באותו היום על ידי. דיווחתי לכל גורם שחשוב לדווח – למשטרה והיועצת המשפטית. זה נודע דרך שיח שניהלו תלמידים עם המורים. ההורים סרבו להגיש תלונה במקרה הזה".

עוד אמר פילוסוף כי מאז שהוא נכנס לתפקידו כמנהל בית הספר, "אנחנו עושים הכל כדי שזה יהיה מקום בטוח. הכנסנו הרבה בעלי תפקידים כדי לייצר מקום שהוא בטוח. תחומים של ייעוץ, טיפול, חונכים לתלמידים. התקשורת בין המורים לתלמידים היא שוטפת ויום יומית. הדלת פתוחה".

כאמור, ארד נמצא הבוקר ללא רוח חיים בביתו בתל אביב, יממה אחרי שפורסם תחקיר על מערכות יחסים שקיים לפני שנים עם תלמידות, כאשר שימש מורה בבית הספר תלמה ילין בגבעתיים. אתמול פורסמה באתר "מאקו" עדותה של ג', תלמידה לשעבר של ארד בתלמה ילין, שטענה כי כשהייתה בת 16 התחיל ביניהם רומן שנמשך ארבע שנים. "הגעתי לבית שלו והוא ביקש לצייר אותי. הסכמתי מיד. אחרי זמן מה אמרתי לו שאני רוצה שיצייר אותי בעירום, והוא הסכים אבל לא היה מסוגל לצייר. הוא אמר לי שהוא לא יכול, לא עומד בזה, ניגש אליי והתחלנו להתנשק. שכבנו. הוא היה הראשון שלי", כך בעדות שפורסמה.


בתחקיר שפורסם ב"מאקו" אף פנו לתגובתו של ארד. בתחילה אישר כי ניהל מערכות יחסים עם תלמידות שסיימו את לימודיהן. בהמשך ציין כי ניהל קשרים חבריים עם תלמידים ותלמידות, "אבל מעולם לא נחצה איתם גבול". לאחר מכן טען שבמקרה אחד, התפתחה מערכת יחסים רומנטית עם תלמידה, אך זו לא כללה יחסי מין. 

האמן בועז ארד שנמצא מת בדירתו - ככל הנראה שם קץ לחייו לאחר שפורסם בכתבה כי קיים יחסים עם תלמידות
 

האמן בועז ארד שנמצא מת בדירתו - ככל הנראה שם קץ לחייו ( חדשות עשר)

 

בהמשך תגובתו לתחקיר ביטא ארד נטיות אובדניות ואף המשטרה עורבה בעניין. "אני לא אוכל להסתכל לאמא שלי בפנים אם תפרסמו את העדויות", אמר, "אני לא במצב שאני יכול להגן על עצמי כי את לא חושפת בפניי את שמותיהן של אותן נשים. נשאר לי לדפוק כדור בראש".  לאחר מכן הוסיף: "יש לי מעט חברים, אין לי משפחה, אני משתדל לעשות טוב לסטודנטים שלי, לעשות אמנות. אם את לוקחת את זה ממני אני לא ממשיך ללמד, לא מציג. אין לי טעם לחיות".

בטרם התאבדותו, שלח ארד הודעות לחבריו שם כתב: "מתקשרת העיתונאית הזו ומספרת לי ששמעה תלונות על קשרים רומנטיים שהיו לי עם תלמידות מתלמה. היא לא נותנת שמות. היא לא מספקת עובדות שאוכל להשיב עליהן. היא לא מדברת בפרוש על סקס רק רומזת. גם התלונות מספרות על קשר רומנטי. הכתבת מפרשת זאת כיחסים מלאים בין גבר ואישה".


עוד כתב, "לכל מערכת חוק בעולם יש חוק התיישנות בכל מערכת חוק אדם זכאי אם לא הוכחה אשמתו. אבל את החוק צריך לפעמים לעקוף. פתאום הוא חלש. אני צריך לעמוד עכשיו מול האשמות כלליות ולהגן על עצמי. מי יאמין לי מול הכוח של התקשורת? איך אני יכול להסתכל למישהו בעיניים? לאיזה מאבק אני יכול לצאת עכשיו? פגשתי אנשים צעירים מדהימים בתלמה ילין עם חלקם אני בקשרי חברות עם היום. בכמה מקרים התהדק הקשר. הגבולות היו ברורים. מי יכול לעצור קשר שהתהדק? לא היה שם שום דבר שצריך להסתיר. שנים שהרכילות מתפתלת על גבי ואני במקום להכחיש, חוטף שיתוק כל פעם שמטיחים אותה בפני".


לבסוף ציין, "חייתי חיים מדהימים. ההוראה והאמנות מילאו אותם. עכשיו הכל רפש. איך אני יכול עכשיו להסתכל למישהו בעיניים? מי יתן לי ללמד? מי יציג את האמנות שלי? כל מה שאני ירד לטמיון. שלום למשפחה המדהימה שלי. שלום לסטודנטים  הנפלאים. סליחה מכל אלה שפגעתי בהם. סליחה מכל מי שמה שאני עושה כאן פוגע בו. אני אוהב אתכם, בועז".

עקב ההערות האובדניות החוזרות של ארד, במערכת "מאקו" פנו למשטרה, וביקשו לוודא כי אינו פוגע בעצמו. לטענתם, "שוטרים שהגיעו לביתו שמעו ממנו שהוא בסדר ואף דיווחו לנו גם בבוקר למחרת שלא נשקפת סכנה לחייו".

ממגזין מאקו נמסר בתגובה: "הבשורה על מותו של בועז ארד כואבת. זוהי טרגדיה ואנו מביעים את צערנו למשפחתו. שורה של עדויות על מערכות יחסים אינטימיות הגיעו למגזין ונבדקו בזהירות ובאופן מקיף. דבריו של ארד הובאו במלואם בכתבה. הסיפורים המגיעים לגופי התקשורת וכן לרשתות החברתיות מעלים סוגיות מוסריות מורכבות ואנו נדרשים אליהן מידי יום. ההחלטה לפרסם את התחקיר התקבלה בלב כבד אך שלם".