צעיר מתפרע בבית חולים העמק, ללא קרדיט

תיעוד: צעיר מתפרע בבית חולים העמק - המאבטחים משתלטים עליו

סרטון נוסף מציג את תופעת האלימות בבתי החולים. הצעיר השתולל במסדרונות עד שהמאבטחים הוציאו אותו בכוח. החשוד בתקיפה, תושב נאעורה בן 23, נמלט אך נעצר ע"י המשטרה

  • פורסם ב:
  • 02/02/2018 08:09
  • |
  • עודכן ב:
  • 02/02/2018 08:09
  • |
  • כתבים:
  • אלי לוי

שוב אירוע אלים בבית חולים: בסרטון שהגיע הבוקר (שישי) לידי חדשות עשר תועד צעיר כשהוא מתפרע בבית חולים העמק שבעפולה, המאבטחים במקום השתלטו עליו והוציאו אותו מהמקום.

לא ברור עדיין מה הוביל למקרה, שהתרחש לפני יומיים, אך ידוע כי האלימות החלה לאחר חילופי דברים בין אנשי הצוות למבקרים בבית החולים. המאבטחים דרשו להרגיע את הרוחות ואז התפתח עימות אלים ביניהם. בתיעוד נראה הצעיר מכה את המאבטחים, שמצליחים להשתלט עליו ולהוציא אותו מהמקום.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

אפקט טראמפ: אבו מאזן ינאם בפני מועצת הביטחון בעוד כשבועיים

התחזית: סוף שבוע חם מהרגיל ומתאים לטיולים ברחבי הארץ

ערב צפיית השיא בטלוויזיה האמריקנית: בראשון - משחק הסופרבול

החשוד המרכזי בתקיפת המאבטחים, בן 23 מהכפר נאעורה הסמוך לעפולה, נמלט מיד לאחר האירוע ונעצר היום. מדובר באדם המוכר למשטרת עפולה. צעיר נוסף שהיה מעורב באירוע עוכב לחקירה בחשד לתקיפת מאבטחים והתפרעות במקום ציבורי, ושוחרר לאחר זמן קצר.

תגובת בית החולים העמק: "שלשום בלילה הותקפו אנשי צוות במיון על ידי מטופל ומלוויו. בית החולים נוקט אפס סובלנות לאלימות ולכן הוגשה תלונה במשטרה. אנחנו קוראים לרשויות המדינה להציב שוטרים במיונים בכל בתי החולים".

 צעיר מתפרע בבית חולים העמק
 

צעיר מתפרע בבית חולים העמק (ללא קרדיט)

 

בווידאו: התיעוד המלא ממצלמות האבטחה של בית החולים

במערכת הבריאות הציבורית קיים מחסור תמידי במיטות אשפוז ובתקנים של כוח אדם, אך הזעם של המטופלים ומשפחותיהם מופנה כלפי הצוות הרפואי. האלימות הפכה לשגרה ובכל יום מדווחים לפחות חמישה מקרים. "מה שקורה היום במיון יחסית למה שהיה לפני 15 שנה זה פשוט בלתי אפשרי", אמר ד"ר אסף ניני, רופא בכיר בביה"ח איכילוב, "פעם היית יכול לשלוט במיון הזה. פעם זה היה אנושי, היום זה בלתי אפשרי".

מירי סירוטה, אחות בבית החולים, מתארת את המקרה של אליה קדוש, שתקפה את המאבטחים והצוות במקום: "זה היה מחזה נורא, כולם חבולים עם דם. לא הבנתי איך זה יכול לקרות לנו. איזה מן קהל אלים". "אתה חווה את זה על בסיס יומי", אומרת אחות אחרת, "עימותים מול משפחות,  צעקות על הדלפק".

התוקפים מאותו מקרה, שאירע בבית החולים איכילוב בחודש ספטמבר 2017, נשלחו לעונשי מאסר של 21-17 חודשים. זאת במסגרת הסדרת טיעון שאושר בבית המשפט המחוזי תל אביב. בנוסף נקבע כי ישלמו פיצויים בסכום כולל של 120 אלף שקלים.

 מצוד אחרי חשודים שהיכו מאבטחים בביה"ח איכילוב
 

תיעוד תקיפת המאבטחים באיכילוב (יוטיוב)

 

החמישה, שהודו שהודו בעבירות במסגרת הסדרי טיעון שנחתמו מולם, הורשעו בחבלה חמורה בצוותא ובתקיפה הגורמת חבלה ממשית בצוותא. דוד אמויאל, שנמלט מהארץ לאחר התקרית ונתפס עם חזרתו לישראל, הורשע באותן עבירות וכן באיומים. שאר המורשעים הם רוסלן מיסייב, מור ביטון, חנן אלפסי ואברהם יוספוב. 

בת זוגו של אמויאל, אליה קדוש שהייתה מעורבת בתקיפה באיכילוב, הורשעה בריבוי עבירות של תקיפת שוטר ובתקיפה ואיומים באירועים בבתי החולים וולפסון ואברבאנל. ככל הנראה היא לא תרצה עונש מאסר בפועל, שאת משום שנקבע כי התביעה תגביל את העונש שתבקש למאסר שניתן להמיר בעבודות שירות. היא נשלחה לתסקיר של שירות המבחן ולחוות דעת של הממונה על עבודות השירות, לאחר מכן יטענו הצדדים לעונש.

"אין להרבות מילים על חומרת המעשים שהתגלו בתיק זה" כתבו השופטים בפסק הדין, "בכל מקרה אין להשלים בשום פנים עם תופעה של גילוי אלימות כלפי רופאים". הם הוסיפו כי אם לא המאבטחים, האלימות היתה מתפרצת ישירות כלפי הרופאים, האחיות ואנשי הצוות הרפואי.

"מדובר באירוע מובהק של בריונות לשמה כאשר הנאשמים באו לסגור חשבון עם אנשי הצוות הרפואי שנמנעו ממתן טיפול בנאשמת 5 (קדוש), על פי תלונתה", הוסיפו, "אלמלא המאבטחים, שמנעו את כניסתם לחדר המיון, האלימות שהופעלה כלפי המאבטחים היתה לבטח מופנית כלפי הרופאים והאחיות שבחדר המיון".