בן כספית מתראיין אצל אושרת קוטלר על הביוגרפיה החדשה של נתניהו, חדשות עשר

מאיראן ועד שרה נתניהו - בשבת: בן כספית על הביוגרפיה של רה"מ

העיתונאי הוציא ביוגרפיה בה מתוארים אירועים משנות שלטונו של נתניהו. כמה היינו קרובים לתקיפה באיראן, ומה חלקה של אשת רה"מ בניהול המדינה? • הכתבה המלאה ב"המגזין"

בביוגרפיה החדשה שהוציא העיתונאי בן כספית, הוא מספר על אירועים רבים שראש הממשלה בנימין נתניהו היה מעורב בהם. בראיון ל"המגזין", הוא מדבר על הסיפורים שכתב על האיש החזק במדינה.

בין היתר, כספית טוען כי בספטמבר 2010 קיבל ראש הממשלה, יחד עם שר הביטחון דאז, אוהד ברק, ושאר חברי השביעייה וראשי זרועות הביטחון – החלטה לתקוף באיראן.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >> 

צעד מחאה ראשון לחוק הפולני: בוטל ביקור בכיר בממשל פולין

למרות הנתק עם הפלסטינים: טראמפ שוקל להציג את תוכנית השלום

קנדה: ההמנון יהפוך לניטרלי מבחינה מגדרית

לדבריו, פרצה מהומה בחדר. מאיר דגן וראשי מערכת הביטחון טענו כי החלטה כזו חייבת להתקבל בכנסת, שכן אפילו במידה ובסוף לא תתבצע. עצם ההכנות לתקיפה יודעו לאיראנים, התגובה שלהם עלולה לעורר מלחמה.

 בן כספית מתראיין אצל אושרת קוטלר על הביוגרפיה החדשה של נתניהו
 

בן כספית מתראיין אצל אושרת קוטלר על הביוגרפיה החדשה של נתניהו (חדשות עשר)

 

על רקע הקלטת שנחשפה, שבה נשמעת שרה נתניהו צועקת על יועץ התקשורת שלה, מדבר כספית גם על מעורבותה של שרה בעבודת בעלה: "השורה התחתונה היא: כל אחד במערכת הפוליטית, המערכת הליכוד, שרים, יועצים, מקורבים, חברים, יודע שכדי לקבל משהו צריך שהיא תאשר".

תגובת ראש הממשלה: "הטענה שלפיה הגברת נתניהו  מחליטה על מדיניות או על מינויים היא מגוחכת ושקרית. בנוגע לנושא האיראני – מטבע הדברים, לא נתייחס לנושאים ביטחוניים רגישים".