הדס קליין, העוזרת של מילצ'ן, חדשות עשר

תיק המתנות: העוזרת האישית של מילצ'ן זומנה להשלמת עדות

גורמים במשטרה ובפרקליטות הגדירו את עדותה כחשובה מאוד לתיק. היועמ"ש: "אנחנו בישורת האחרונה בחקירות נתניהו. יש פעולות שלא פורסמו"

הדס קליין, העוזרת האישית של איש העסקים ארנון מילצ'ן, זומנה לאחרונה להשלמת עדות במשרדי להב 433.  גביית העדות ארכה כמספר שעות, וגורמים במשטרה ובפרקליטות הגדירו אותה כחשובה מאוד לתיק.

קליין סיפרה בעבר על האופן השיטתי בו הועברו מתנות לבית ראש הממשלה, ולמספר הבקשות הרב שהגיעו למיליארדר לקבלת סיגרים ושמפניות. 

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

אראל מרגלית: מחשבי טיסנקרופ נפרצו ותוכניות הצוללות נגנבו

תיעוד: חייל ניסה למנוע את מעצרו - ונמלט כששוטר נתלה על רכבו

אוסטרליה: מגירה שהכילה מסמכים מסווגים נמכרה לחנות יד שנייה

מוקדם יותר היום (רביעי) נשא דברים היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט בכנס לשכת עורכי הדין בתל אביב. "

"אנו בהחלט בישורת האחרונה של החקירות, לאחריה נעבור לקבלת החלטות", אמר והוסיף כי אין לייחס למערכת אכיפת החוק שיקולים זרים, "או חלילה שיקולים פוליטיים". הוא טען שחקירות נתניהו מתנהלות במקצועיות ומתוך שיקול דעת אחד ויחיד – האינטרס הציבורי במיצוי החקירה ובבירור האמת.

 היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט

בישורת האחרונה של החקירה. מנדלבליט(ארן דולב)

 

"נחקרו עשרות רבות של עדים, בוצעו חיקורי דין במדינות שונות, נחתם הסכם עד מדינה משמעותי ובוצעו פעולות חקירה רבות ומגוונות אחרות, שעל רובן כלל לא שמעתם, וטרם בשלה העת לפרסמן", אמר מנדלבליט

עוד התייחס היועמ"ש לדיווח בעיתון "ידיעות אחרונות", לפיו עד המדינה בפרשת הצוללות, מיקי גנור, מסר מידע על הקשר של ראש הממשלה לפרשה. "חלק מהפרסומים מהימים האחרונים, המוצגים כציטוט של עד כזה או אחר – הם כוזבים, הם פשוט לא נכונים", אמר מנדלבליט. בפרסום נטען כי גנור העיד שדוד שמרון הציע לעזור לו: "אבקש מהגיס (מולכו). שידבר עם החבר (נתניהו)".

"גם הניסיון לייחס לי דברים שהושמעו כביכול מטעם 'מקורבים אליי' או 'גורמים בסביבתי' אינם משקפים את עמדותיי שלי", אמר היועמ"ש, "אין להסיק מהם מסקנות כלשהן, או לנסות לגזור מההתבטאויות הללו את התוצאות העתידיות של החקירות המתנהלות". בכך רמז לפרסום בחברת "החדשות" לפיו הוא חושש להגיש כתב אישום נגד נתניהו, שלא יוביל להרשעה בבית המשפט. 

מנדלבליט טען כי נעשים מאמצים ניכרים מצד גורמים אינטרסנטיים ובעלי עניין "לקעקע את אמון הציבור בעצמאות ובטוהר השיקולים של גורמי מערכת האכיפה השונים". הוא התעקש כי רעשי הרקע אינם מחלחלים לעבודת מערכת האכיפה, ש"יודעת ותדע לעמוד כצוק איתן אל מול הקולות הללו".