אסף דעבול הושעה מהוועדה לתכנון ובנייה, חדשות עשר

בעקבות תחקיר דעבול: עיריית ראשל"צ תבקש חוו"ד ממשרד המשפטים

בעירייה יבקשו לבדוק אם חבר המועצה נמצא בניגוד עניינים. גם התנועה לאיכות השלטון פנתה למשטרה בעקבות תחקיר חדשות עשר: "בדקו אם דעבול פעל לטובת חברה כזו או אחרת"

  • פורסם ב:
  • 31/01/2018 01:08
  • |
  • עודכן ב:
  • 31/01/2018 01:08
  • |
  • כתבים:
  • ליאור קינן

שלשום (שני) נחשף בחדשות עשר כי אסף דעבול, יו"ר האופוזיציה בעיריית ראשון לציון, קיבל כספים מחברות הפועלות בעיר וישב בדיונים בעניינן. בעקבות התחקיר, בעירייה הודיעו כי יבקשו את חוות דעתה של הוועדה למניעת ניגוד עניינים במשרד המשפטים.

כמו כן, בתנועה לאיכות השלטון פנו במכתב רשמי למשטרה בבקשה לבדוק את ממצאי התחקיר. "אנו רוצים לבדוק האם ישב פה חבר מועצה שפעל לטובת חברה כזו או אחרת. מקווים שמשטרת ישראל תבין את חומרת החשדות", אמר עורך הדין תומר נאור מהתנועה לאיכות השלטון.

 אסף דעבול הושעה מהוועדה לתכנון ובנייה
 

אסף דעבול הושעה מהוועדה לתכנון ובנייה( חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

העובדות חושפות: כך עוקצים לקוחות חסרי אונים באלפי שקלים

תכנית בנק הפועלים נגד הטרדות מיניות: הכשרות לעובדים וקוד אתי

למרות התנגדות אדלשטיין: נתניהו שוקל לנאום בטקס הדלקת המשואות

בתחקיר חדשות עשר עלה כאמור, שדעבול, המגדיר את עצמו כ"חושף שחיתויות", קיבל כספים מחברות שונות בהיותו מתווך נדל"ן וישב בדיונים בעניינן בוועדה לתכנון ולבנייה. החברות התמודדו במכרזים שונים וקידמו פרויקטים בעיר. דעבול שטען כי אינו מתעסק בנדל"ן בעיר אמר כי שגה.

באחד המקרים, העבירה חברת "מאיה תור בע"מ" 63,800 שקלים לחשבונו של דעבול בין השנים 2010-2012. מספר שנים מאוחר יותר התמודדה החברה במכרז בעיר. דעבול השתתף בוועדה מבלי עדכן את הנוכחים על הקשר בינו לבין החברה.

בימים אלה מושעה דעבול מתפקיד חבר ועדת התכנון והבנייה בעיר. הצעד החריג הזה ננקט אחרי הפרסום בחדשות עשר על כך שדעבול היה מעורב בעסקת נדל"ן בעיר. בנוסף, המידע שסיפק איש העסקים משה יוסף על ניסיונותיו של דעבול לסחוט יזמים וקבלנים בעיר בתמורה להטבות נבדק בימים אלה ע"י המשטרה. מוקדם יותר היום, ראש העייריה דב צור הורשה לחזור לתפקידו תחת מגבלות.

מאסף דעבול נמסר בתגובה כי "בכל המקרים נותקו הקשרים ביני לבין הגופים האמורים בין 3 ל-10 שנים לפני הישיבות שבהן השתתפתי, כך שעמדתי מעל ומעבר בהנחיות ובניגוד לתשובותיי בריאיון. במקרה של 'מאיה תור בע"מ' ההצעות מובאות ע"י הקואליציה שאיני חבר בה ושלה יש רוב אוטומטי. ועדת המכרזים מאמצת את המלצות הגופים המקצועיים בלי שיהיה לי מה לומר בעניין".

עוד הוסיף דעבול כי "עסקאות התיווך היו חד-פעמיות במסגרת עבודתי כמתווך. במכירת תחנת הדלק מעולם לא הפעלתי לחצים או איומים כלשהם. עסקה זו הייתה פרטית לחלוטין ולא הייתה קשורה לתפקידי כנבחר ציבור. אינני מתווך בעסקאות בראשון לציון הדורשות אישורים של ועדת התכנון והבנייה וגם העסקה שבעקבותיה הושעתי לא יצאה לפועל ולא הייתה קשורה לוועדת התכנון והבנייה".