העובדות חושפות: כך עוקצים לקוחות חסרי אונים באלפי שקלים

עדויות מבפנים של עובדות בחברת שיווק טלפוני חושפות: כך מרמים לקוחות תמימים – בעיקר קשישות וקשישים. "ייקח לי הרבה זמן לנקות מעצמי את הגועל נפש" • "ברקוד"

כיצד מנצלים לקוחות תמימים וגובים מהם אלפי שקלים?

רבקה, שם בדוי, מעמק חפר, נעקצה ע"י החברה של בת שבע מחלוף. "אמרו לי שאני משלמת הרבה בביטוח ושהם רוצים לעזור לי לשלם פחות". לאחר מכן, הביטוח הסיעודי של רבקה בוטל ובמקום זאת היא הוחתמה על דיאגנוזה, שאותה ניתן לקבל כבר בשירות של קופת החולים.

לאה, שם בדוי, מאזור השרון, נעקצה גם ע"י אותה החברה. "כבר התכוונתי ללכת למשטרה מרוב הטרדות. הם לא היו מפסיקים להתקשר אליי". סיפרה לחדשות עשר. שמעון גולדשטיין, נעקץ גם הוא. "זה כמו אונס. נכנסים לך לחשבון הבנק, לוקחים לך כספים. אתה מתרעם ושום דבר לא עוזר".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

פרשת מסמכי אולמרט: מש' המשפטים החליט - לא תיפתח חקירה פלילית

למרות התנגדות אדלשטיין: נתניהו שוקל לנאום בטקס הדלקת המשואות

החשד לרצח האישה בנתניה: האם המשטרה הסתירה פרטים?

החברה של בת שבע מחלוף היא חברת שיווק טלפוני המחליפה שמות, מבטיחה מוצרים זולים או מתנות תמורת דמי משלוח בלבד וגובה כסף מהפרייארים התורניים ללא רחמים. שתי העובדות מספרות גם כי בת שבע מחלוף אף פעם לא הזדהתה בשמה האמיתי, אלא בתור שיר או עדי.

 אלד, סוכנות לביטוח פנסיוני
 

אלד, סוכנות לביטוח פנסיוני( חדשות עשר)

 

מה ששונה הפעם בעוקץ הזה הוא המבט מבפנים אותו מביאות שתי העובדות שמעידות על כך בפני חדשות עשר. האחת ישבה ומכרה ביטוחי בריאות וביטוחים נוספים. "הם היו אומרים 'אני מהפניקס' או 'הראל'. הם היו מתחזים, הם היו מזייפים, הם היו מבטלים ביטוחים על ימין ועל שמאל בשביל לעשות ביטוח חדש ולקבל עמלת היקף. בושה".

העובדת השנייה הייתה מתקשרת לאנשים ומשקרת להם בתור נציגה של חברת אשראי. "אנשים היו מגיעים אליה ומחפשים אותה שם במקום. ואז היא הייתה אומרת שזו לא היא ובעלת הבית לא נמצאת. זה עצוב".

קשה להאמין אבל חברות השיווק הטלפוניות עדיין משתמשות בשיטה הזאת. מתנה בחינם תמורת 30 שקלים של דמי משלוח. לאחר מכן הלקוחות מגלים כי הם חוייבו בסכומים הרבה יותר גבוהים.

"יקח לי עוד הרבה זמן לנקות מעצמי את הגועל נפש בעבודה הזאת", אמרה לחדשות עשר אחת העובדות. "הרגע ששבר אותי היה לקוח שסיפר לי שהוא חוייב ב-8,000 שקלים והוא חייב את הכסף לתרופות. כשהבנתי את זה - החלטתי שאני לא רוצה להיות שם יותר".

בא כוחה של בת שבע מחלוף בתגובה: "מרשתי דוחה את כלל הטענות. מרשתי מנהלת עסק לגיטימי, משלמת מיסים, מעסיקה ומפרנסת כ-20 משפחות, פועלת רק על פי דין. ככל שקיים ליקוי מכל מין וסוג מרשתי תתקנו בהתאמה ולאלתר. אם מי מעובדיה פעל בניגוד לדין היא תמצה עמו את הדין ככל ותואילו לבוא ולהציגו.

"ניכר כי שתי העובדות של מרשתי אשר פוטרו לאחר שפעלו בניגוד לדין ונתפסו בשעת מעשה רודפות אותה באמצעים פסולים. כנגד שתי העובדות מוגשת בימים אלו תביעה נזיקית ותלונות במשטרה בשל התנהלותן הפסולה.

"תגובה עניינית של מרשתי לטענות העובדות יפגעו בזכויותיה ומשכך בהמלצתי, מרשתי לא תרחיב בנושא.

תלונתו של מר גולדשטיין נענתה וטופלה לפני זמן רב, כספו הושב הגם שלא ניאות להשיב למרשתי את המוצרים עד היום ומרשתי שומרת את מיצוי הדין עימו".