ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בהכרעת דינו בבית המשפט, רויטרס

פרשת מסמכי אולמרט: מש' המשפטים החליט - לא תיפתח חקירה פלילית

פרקליט המדינה החליט שלא לפתוח בחקירה נגד רה"מ לשעבר. זאת לאחר סיום הבדיקה שנערכה בעניינו, בקשר להעברה לכאורה של חומר מסווג לגורמים בלתי מוסמכים

בווידאו - גורם בשב"ס: "חקירת אולמרט בפרשת המסמכים המסווגים נבעה ממניעים אישיים"

משרד המשפטים קבע הערב (שלישי) כי לא תיפתח חקירה פלילית בעניינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בנוגע להעברה לכאורה של חומר מסווג לגורמים בלתי מוסמכים. החלטת משרד המשפטים התקבלה על דעתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. 

בחודש נובמבר האחרון פורסם בחדשות עשר כי מנדלבליט צפוי להודיע על סגירת התיק נגד אולמרט. גורמים בפרקליטות סברו כי מדובר בעבירת ביטחון שדה חמורה, אך היועץ המשפטי לממשלה צפוי להתחשב בעובדה שאולמרט ריצה עונש מאסר עד לאחרונה.

כתבות נוספות בחדשות עשר:

למרות התנגדות אדלשטיין: נתניהו שוקל לנאום בטקס הדלקת המשואות

החשד לרצח האישה בנתניה: האם המשטרה הסתירה פרטים?

היועץ המשפטי לממשלה הכריע: נתניהו יעיד בפרשת הצוללות

כזכור, בחודש מאי 2016, מספר שבועות לפני שוועדת השחרורים התכנסה לדון בעניינו של אולמרט, פשטה המשטרה על הוצאת "ידיעות ספרים". החיפוש במשרדי ההוצאה לאור הגיע לאחר ששירות בתי הסוהר טען כי אולמרט העביר חומר מסווג לאחד מעורכי דינו במסגרת האוטוביוגרפיה שהוא כותב.

גורם בכיר בשירות בתי הסוהר אמר לחדשות עשר לפני חודשיים כי "חקירת אולמרט והמסמכים המסווגים נבעה ממניעים אישיים ונקמניים של גורמים בשירות בתי הסוהר בלבד, אולמרט לא ביצע כל עבירה ופתיחת החקירה נגדו לא הייתה מוצדקת". בתוך כך, קצין המודיעין של כלא מעשיהו, איתו לכאורה היה מסוכסך אולמרט, הועבר מתפקידו לכלא אחר. בשירות בתי הסוהר טענו כי אין קשר בין הדברים.