עקב הערות פוגעניות: ח"כיות הורחקו; מסתמן שחזן יורחק לזמן רב

ועדת האתיקה הרחיקה את שפיר שכינתה את ח"כ זוהר "מושחת", ואת בירן שקראה לחזן "סרסור". חבר הכנסת מהליכוד עלול להיות מורחק למספר חודשים עקב התבטאויות חריפות תכופות

בווידאו: העימות בו חזן קרא לזועבי "מחבלת, בוגדת"

ועדת האתיקה של הכנסת הרחיקה היום (שלישי) שתי חברות כנסת מדיונים במליאה לשבוע, ונזפה בח"כ נוסף. 

ח"כ סתיו שפיר (המחנ"צ) הורחקה לשבוע לאחר שקראה לח"כ מיקי זוהר (הליכוד) "מושחת" פעמים רבות במהלך דיון בוועדת הכספים. בהחלטתה פירטה הוועדה כי קריאה כללית בסגנון זה בהחלט מקובלת אולם הפעם היתה זו האשמה "ספציפית נגד חבר כנסת מסוים". עוד נמסר בהחלטה כי אכן זוהר הפר את כללי האתיקה כשהשתתף בדיון שעסק בעיר קרית גת, בו עלול להיות לו ניגוד אינטרסים, אך לא נקבע מעולם כי הוא מושחת.


כתבות נוספות בחדשות עשר >>

מתווה קצבאות הנכים אושר בוועדת השרים לחקיקה

סלובניה הודיעה לשגריר ישראל: בקרוב נכיר במדינה פלסטינית

הפתעה בטיול: משפחה מצאה קנקן בן 1,500 שנה ליד נחל חרוד

בנוסף החליטה הוועדה להרחיק את ח"כ מיכל בירן (המחנ"צ) שקראה לעבר ח"כ אורן חזן "סרסור, אתה בושה לכנסת". ח"כ מוסי רז (מרצ) ננזף לאחר שקרא לעבר ח"כ יואב קיש (הליכוד) "אתה טרוריסט".

בהמשך השבוע תתקבל החלטה בנוגע לח"כ אורן חזן שהתבטא בחריפות פעמים רבות. הנטייה בוועדה היא להרחיקו לתקופה ממושכת ואף למספר חודשים, בשל היותו בבחינת "שור מועד". 

אורן חזן בדיון בכנסת

צפוי להיות מורחק לזמן רב. חזן (צילום מסך )

 

זוהר הגיב להרחקת שפיר "כל חיי עבדתי והרווחתי את כספי ביושר ובכבוד. מקומם בעיני שאדם אחר יחליט שמותר לו לומר כל מה שהוא מוצא לנכון כדי לקדם את עצמו פוליטית גם כשמדובר בשקר מוחלט. אני מאמין בדמוקרטיה שלנו ולכן אינני זה שקובע האם ח״כ שפיר ראויה לכהן כחברת כנסת, את זה יקבעו אך ורק מתפקדי מפלגת העבודה והמצביעים של המפלגה שלה. אין לי ספק שהתנהגותה הרדודה קובעת כי היא אינה ראויה לכהן בכנסת".

שפיר אמרה כי ״הממשלה עושה צעד חריג של פחדנים שמנסים להשתיק אותי אחרי שחשפתי את השחיתות של מיקי זהר וחבריו בקואליציה, אנשים שגנבו כספי ציבור והעבירו אותם למטרותיהם האישיות במקום לשרת את אזרחי ישראל. מאז שהתחלתי לחשוף את סיפורי השחיתות הללו - שחלקם כבר עוגנו שחור על גבי לבן בדוחות מבקר המדינה - חברי הממשלה מנסים להפחיד אותי, לאיים עלי, ולמנוע מהציבור ששלח אותי לכנסת שאייצג אותו בדיונים הכי חשובים על חיינו. ועדת האתיקה מעולם לא עשתה דבר כדי לעצור את האיומים שהגיעו מחברי הקואליציה נגדי, או על מנת להגן עלי מפני אמירות סקסיסטיות, קללות והכפשות שכל יעודן היה להרחיק אותי מוועדת הכספים ולאפשר לפוליטיקאים להמשיך לסחור בכספי ציבור. חבורת הפחדנים המושחתת בממשלה חושבת שהיא תוכל להכניע אותנו, אבל הם טועים. אני אמשיך להילחם למען הציבור הישראלי ולהגיד את האמת - ושום דבר לא יעצור אותי".