עהד תמימי מובלת על ידי שוטרת לבית המשפט הצבאי באזור יהודה ושומרון, רויטרס

מנהל תיכון בת"א בפייסבוק: "עהד תמימי גיבורה"

בפוסט שפרסם רם כהן, מנהל בית הספר תיכונט, טען כי הנערה שתועדה מכה חייל היא "תלמידה שכל מנהל היה רוצה בבית ספרו". לדבריו, מה שכתב מתייחס למציאות של 50 שנות כיבוש

בפוסט שפרסם בפייסבוק שלשום (ראשון) רם כהן, מנהל בית הספר תיכונט בתל אביב, הוא כינה את עהד תמימי, הנערה שתועדה מכה חייל, "גיבורה" ו"תלמידה שכל מנהל היה רוצה בבית ספרו".

"עאהד תמימי היא גיבורה פלסטינית. ולא רק בעיני הפלסטינים היא גיבורה, אלא אף בעיני כל מי שחושב שהכיבוש הוא עוולה אחת גדולה ומתמשכת. צעירה דעתנית שגזלו את אדמותיה והיא נלחמת להשיבן. תלמידה שכל מנהל היה רוצה בבית ספרו.

נערה אמיצת לב. העומדת מול שני גברים חמושים וסוטרת לאחד מהם סטירה המגיעה לכולנו. סטירת השכמה כדי להתפכח מהאטימות ומהמציאות השקרית בה אנו נמצאים. המראה כואב וצובט את הלב, כי החיילים האלה הם הילדים שלנו, הם אנחנו", כתב.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

נפל והצליח לקום: רוכב האופניים רועי סדן חוזר להודות למציליו

שר הספורט של דרום אפריקה יחרים את משחק גביע דיוויס עם ישראל

אזעקת צבע אדום נשמעה בעוטף עזה; לא ניתן לקבוע אם היה שיגור

לדברי כהן, "הפוסט הזה הוא מרגיז, כי הוא מתייחס למציאות שאנחנו חיים בה כבר 50 שנה. למציאות שבה כולנו נסערים כל פעם מאירוע אחרים שקשור ל-50 שנות הכיבוש הללו. אנשים חיים בלה לה לנד ובטוחים שמתישהו זה יסתיים. זה מרגיז".

לטענתו, אכן מכאיב לו לראות את הסיטואציה ה"בלתי אפשרית שממשלת ישראל דחפה את החיילים אליה", כלשונו, באותו מקרה, "אני לא מאמץ את העמדה או הגרסה הפלסטינית, אני מאמץ אמת שאומרת שהאזור הזה נכבש לפני 50 שנה ואין לנו פתרון".

 רם כהן, מנהל בית הספר תיכונט בתל אביב
 

רם כהן, מנהל בית הספר תיכונט בתל אביב( חדשות עשר)

 

בפוסט שלו חוזר כהן מספר פעמים על הטעות שבהארכת המעצר של תמימי פעם אחר פעם. לטענתו, "ככה לא מתנהלת מדינת חוק. אתה שופט אדם לפי המעשים שלו. אם היא ניגשת לחיילים בידיים יחפות וסוטרת  כואב לי ואני יכול להביע המון כאב, צער ואמפתיה לחיילים, אבל זה עדיין לא מצדיק לזרוק אותה לכלא לתקופה שלא רואים את סופה. יש מקרים אחרים שמתנחלות תקפו חיילים, נערי גבעות שקראו להם נאצים, זרקו עליהם אבנים, ירקו עליהם. הם לא נעצרו לתקופות בלתי מוגבלות. אנחנו לא יכולים לנקום בעהד תמימי רק כדי לנקום".

לבסוף אמר כהן כי "הכיבוש מייצר את הדרמות הגדולות של החיים שלנו והפך את אלאור אזריה לקורבן. הכיבוש גרם לחיילים לקבל את הסטירות שלהם. הכיבוש הוא כולו סטירה אחת שלמה למפעל הציוני ולמדינה היהודית".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מתנערים מדבריו של מנהל בית הספר, רם כהן, אשר בוחר להשתמש בדימויים אלימים דווקא בימים בהם מערכת החינוך מתמודדת עם אלימות כלפי עובדי הוראה. מדובר באמירות פסולות, שאין להן כל מקום במערכת המחנכת את בוגריה לסובלנות ולמתינות."