שיגור רקטה מרצועת עזה לעבר ישראל במבצע צוק איתן, רויטרס

אזעקת צבע אדום נשמעה בעוטף עזה; לא ניתן לקבוע אם היה שיגור

התרעה הופעלה במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. תחילה דווח כי רקטה נפלה בשטח פתוח, אך מצה"ל נמסר כי נכון לעכשיו לא זוהתה נפילה

נמשכת המתיחות בדרום: אזעקת צבע אדום נשמעה הלילה (שלישי) ביישובי עוטף עזה, באזור המועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. כך על פי דיווח ראשוני של צה"ל.

תחילה דווח כי ככל הנראה רקטה נפלה בשטח פתוח, אך מצה"ל נמסר כי מניתוח הנתונים לא ניתן לקבוע באופן ודאי האם מדובר בשיגור אמת. עוד הוסיפו כי עד כה לא אותרו ממצאים בשטח ולא התקבלו נתונים המעידים על נפילה. הכוחות ממשיכים בסריקות ובבדיקת הנתונים.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

קשירה למיטות בשל מחסור באחיות: השגרה במחלקות הפנימיות

תיעוד בדרום: קצין ביטחון רדף אחר נהג והכה אותו לעיני שוטר

על רקע הביקורת מטראמפ: סגן ראש ה-FBI התפטר מתפקידו

זמן קצר לאחר האזעקה, שליחו המיוחד של טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, שביקר רק לפני שבועיים בארץ, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי חמאס הוא זה שאחראי למצב הקיים בעזה: "הארגון חותר תחת הסיכויים של עזה להצלחה ובונה מנהרות טרור מתחת לישראל, בכסף שאמור ללכת לכלכלה טובה יותר. לבנות מנהרת טרור עולה בערך 5.9 מיליון דולר, כסף ששייך לאנשים בעזה", כך לדבריו. עוד הוסיף כי עזה "חייבת אופציות נוספות מלבד חמאס. הגיע הזמן להפסיק לשפוך כסף על אלימות ושנאה ולהתחיל להשקיע בעתיד אמיתי לפלסטינים בעזה". 

 תקיפת צה"ל ברצועת עזה (ארכיון)
 

תקיפת צה"ל ברצועת עזה (ארכיון)  חדשות עשר

 

בתחילת החודש כלי טיס של חיל האוויר תקפו מתחם צבאי של חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה לשיגור רקטה לעבר שטח ישראל כמה שעות לפני כן. על פי דיווחים בתקשורת הפלסטינית, מסוקי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הזרוע הימית של חמאס, מערבית לחאן יונס. מקורות  מקומיים ברצועה דיווחו כי המסוקים שיגרו לפחות שני טילים לעבר המתקן, וכי בוצע ירי לעבר המסוקים בעת התקיפה. גורמי הרפואה בעזה אינם מדווחים על נפגעים בתקיפה.

הרקטה ששוגרה מאזור חאן יונס שבעזה נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, ואחרת נפלה בשטח הרצועה. לא נשמעה התרעת צבע אדום והרקטה שנפלה בשטח הפתוח אותרה ברפת באחד היישובים. קודם לכן בוצע ניסוי ורקטה שוגרה מעזה לעבר הים, ממרחב דיר אל-בלח. "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה", נמסר מדובר צה"ל לאחר מתקפת התגובה.

בחוד שעבר מספר אזעקות צבע אדום נשמעו ביישובי העוטף בזמן טקס לזכרו של אורון שאול, שנהרג ב"צוק איתן" וגופתו מוחזקת בידי החמאס. לא היו נפגעים ומעט נזק נגרם למבנה באחד מקיבוצי האזור. בתגובה, חיל האוויר וטנקים של צה"ל תקפו עמדות חמאס בצפון הרצועה.

בסך הכל היו 3 יציאות של רקטות משטח עזה לישראל, כיפת ברזל יירטה 2 מהן. רקטה אחת נפלה בשטח פתוח באזור עוטף עזה. התרעות הופעלו בנחל עוז עלומים, כפר עזה, סעד, זמרת, כפר מימון, שובה, שוקדה, תושיה, יושביה ותקומה.