האוטובוסים בחניון דן, חדשות עשר

האוטובוסים החשמליים תקועים בחניון - וזיהום האוויר ממשיך

למרות החלטת הממשלה בנושא, כלי הרכב שאמורים לצמצם את ההשפעות הסביבתיות בישראל עדיין תקועים במגרש החנייה, כיוון שחברת החשמל מסרבת לחבר את עמדות ההטענה • "אנליסט"

למרות החלטת הממשלה שקבעה כי מחצית מהאוטובוסים במרחב העירוני יונעו בטכנולוגיה ירוקה, עשרות אוטובוסים שיועדו לטובת התוכנית עומדים בחניון של חברת "דן" בחולון, כשהם תקינים לגמרי, ובמקומם נוסעים על הכביש כלי רכב רועשים ומסרטנים.

החלטת הממשלה הגיעה בעקבות זיהום האוויר הכבד בישראל, שהורג מדי שנה כ-2,200 איש ועולה מיליארדים למערכת הבריאות. לפי הנתונים, מחצית מההרוגים מזיהום האוויר מתים כתוצאה מחשיפה לפליטות של גז רעיל ממנוע דיזל, המותקנים בעיקר במשאיות ואוטובוסים.   

עוד כתבות בחדשות עשר >>

קשירה למיטות בשל מחסור באחיות: השגרה במחלקות הפנימיות

תיעוד בדרום: קצין ביטחון רדף אחר נהג והכה אותו לעיני שוטר

חשד לחיסול בלוד: גבר נורה למוות, אדם נוסף נפצע בינוני

 האוטובוסים בחניון דן
 

האוטובוסים בחניון דן (חדשות עשר)

 

הממשלה מימנה את הפרויקט עבור חברות האוטובוסים ורכשה עשרות כלי רכב על בסיס חשמל. אך חברת החשמל דרשה לראות היתרי בנייה מהעיריות, שמצידן לא ראו צורך בכך. בניסיון לצאת מהפלונטר, פנו אנשי "דן" הפרטית לחברת "נתיבי איילון" כדי שתקבל חסות על הפרויקט וכארגון ממשלתי, תשדל את חברת החשמל לפעול בנושא גם בלי ההיתר הבלתי נחוץ, אלא שגם היוזמה הזו לא צלחה.

ממשרד התחבורה נמסר כי "המשרד פועל להסיר חסמים לשימוש באוטובוסים חשמליים, וקורא לרשויות הנוגעות בדבר להשתתף במאמץ לקידום פריסת תשתיות שתאפשר את הפעלתם באנרגיה חלופית. באשר ל'דן', יצוין כי משרד התחבורה אישר את הרכב המבוסס על טכנולוגיה ייחודית של כבלים-  ובחודש הקרוב, מספר האוטובוסים החשמליים של החברה יוכפל.

מחברת "דן" נמסר: "מדובר בהליכים בירוקרטיים מסורבלים שאינם תלויים בנו. אנחנו לא מאשרים את הקמת תחנות הטעינה, ואנו בטוחים שטובת הציבור תגבר על הבירוקרטיה - כך שבקרוב נוכל לשרת את לקוחותינו בעשרות אוטובוסים חשמליים, לטובת איכות החיים בגוש דן.

מחברת "נתיבי איילון" נמסר: "הבקשה לסייע בהקמת תשתית לאוטובוסים חשמליים נמצאת בבחינה משפטית, ותוכרע בזמן הקרוב."