פגישת נתניהו ופוטין במוסקבה, רויטרס

נתניהו לפוטין: "בלבנון בונים מפעלי טילים, אם נצטרך - נפעל"

רה"מ אמר לנשיא רוסיה כי ישראל תיאלץ לפעול בכוחות עצמה במידה שהקהילה הבינ"ל לא תפעל למנוע את התבססות איראן בצפון. "נשק מדויק מלבנון הוא איום חמור שלא נקבל", אמר

  • פורסם ב:
  • 29/01/2018 19:41
  • |
  • עודכן ב:
  • 29/01/2018 19:41
  • |
  • כתבים:
  • ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין במהלך פגישתם במוסקבה היום (שני) כי ישראל תפעל בכוחות עצמה אם הקהילה הבינלאומית לא תפעל לעצור את התבססות איראן בסוריה ואת הקמת מפעלי הטילים המדוייקים על אדמת לבנון. זו היתה הפגישה השביעית בין שני המנהיגים בשנתיים וחצי האחרונות.

בשיחה עם כתבים אמר נתניהו כי הפגישה עם פוטין התקיימה כשהמצב בסוריה הוא בקו פרשת מים. "השאלה היא האם איראן תתבסס בסוריה או שהתהליך הזה ייבלם", אמר נתניהו. "הבהרתי לפוטין שאיראן היא זו שמנסה לשנות את הסטטוס קוו בסוריה ולבנון ושאנחנו נבלום את המהלך הזה אם זה לא ייבלם מעצמו. אנחנו כבר פועלים בעניין הזה".

בווידאו: רה"מ על פגישתו עם הנשיא פוטין

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

נתניהו במוסקבה: צריך לעמוד מול אידיאולוגיות רצחניות בזמן

ביתר עילית: נעצר תושב בחשד שניסה לדרוס פלסטיני

תיעוד: חגגו חתונה בשגב שלום בנסיעה פרועה וירי באוויר

נתניהו הוסיף כי דיבר עם פוטין על המאמצים האיראניים להקים על אדמת לבנון מפעלי טילים מדוייקים עבור חיזבאללה. "אמרתי לפוטין שהאיום של נשק מדויק מלבנון נגד ישראל הוא איום חמור שישראל לא תקבל אותו – אם נצטרך לפעול נפעל", הוסיף נתניהו. "יש מפעלי טילים בשלבי הקמה. חשוב שהאויבים שלנו יבינו שלא רק שישראל לא תקבל את מפעלי הטילים המדוייקים האלה – אלא שיש גם הבנה לעמדתנו בקרב המעצמות. פוטין והמנהיגים האחרים מבינים שאנחנו רציניים".

בפגישה בין פוטין לנתניהו השתתפו גם השר זאב אלקין, ראש אמ"ן הרצי הלוי ושר ההגנה הרוסי סרגיי שוייגו. נתניהו סיפר כי דיבר עם פוטין על המשמעויות של תרחישי הסלמה באיזור וכיצד ניתן לטפל בהם. לדבריו, בשיחה עלה גם הנושא של הנסיונות לתקן את הסכם הגרעין עם איראן. נתניהו אמר לפוטין כי אם לא יהיו תיקונים בהסכם ארה"ב תפרוש מההסכם.

 פגישת נתניהו ופוטין במוסקבה
 

פגישת נתניהו ופוטין במוסקבה( רויטרס)

 

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס היום בישיבת סיעתו בכנסת להתבססות האיראנית בסוריה ולפעילותה בלבנון. "איראן מנסה ליצור טבעת חנק סביב מדינת ישראל. הם מנסים לבנות בסיסים בתוך סוריה, להקים מפעלים לייצור טילים בתוך לבנון וגם אולי להפוך למממנים הראשיים של הזרוע הצבאית של חמאס" אמר ליברמן.

"אני יכול להבהיר מצדנו שאנחנו נחושים למנוע מאיראן להתבסס בתוך סוריה" הצהיר השר והוסיף: "אנחנו מכירים אתרים לבניית טילים, להסבת טילים בלבנון, ומכירים את האישים המעורבים בייצור אותם טילים, ואנחנו כמובן נחושים לחסל את כל מנהרות הטרור מרצועת עזה למדינת ישראל".

 שר הביטחון אביגדור ליברמן בישיבת סיעה - ארכיון
 

שר הביטחון אביגדור ליברמן בישיבת סיעה( ללא קרדיט)