דב צור, ראש עיריית ראשל"צ, חדשות עשר

פרשת השחיתות בראשל"צ: ראש העיר ישוב לתפקידו בתנאים מגבילים

דב צור לא יורשה להשתתף בוועדות התכנון והמכרזים, וייאסר עליו לדון בכל נושא הקשור למעורבים בפרשת השחיתות הקשורים לעירייה. איסורים אלה יהיו בתוקף לשלושה חודשים

ראש עיריית ראשון לציון דב צור, החשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים בפרשת השחיתות, הורשה לחזור לתפקידו בסוף החודש, אך לא ייאסר עליו להשתתף בדיוני הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

כמו כן, ייאסר על ראש העיר, המיוצג על ידי עורך הדין טל שפירא, להשתתף בדיוני ועדת המכרזים בעירייה ובחברה הכלכלית ראשון לציון והוא לא יורשה לדון בכל נושא הקשור למעורבים בפרשת השחיתות הקשורים לעירייה. איסורים אלה יהיו בתוקף עד לתאריך ה-24.4.2018.

 דב צור, ראש עיריית ראשל"צ
 

דב צור, ראש עיריית ראשל"צ(חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

נתניהו במוסקבה: צריך לעמוד מול אידיאולוגיות רצחניות בזמן

תיעוד: חגגו חתונה בשגב שלום בנסיעה פרועה וירי באוויר

בצל סערת מבקשי המקלט: סכסוך עבודה ברשות האוכלוסין וההגירה

פרקליטיו של דב צור, עורכי הדין גיורא אדרת, יפעת מנור-נהרי וטל שפירא מסרו בתגובה: "יש לברך על חזרתו של ראש העיר לעירייה להמשך פעילותו הציבורית החשובה. כל פעולותיו של ראש העיר נעשו כשטובת העיר ותושביה עומדת לנגד עיניו ואנו משוכנעים כי ממצאי החקירה יעלו מסקנה דומה".

יו"ר הקואליציה לשעבר דוד ביטן נחקר אתמול פעם נוספת במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה. כפי שאירע בחקירותיו הקודמות, שמר חבר הכנסת על זכות השתיקה.

 ביטן עומת עם העדויות של משה יוסף ודרור גלזר. העדות המשמעותית ביותר עד כה בחקירת התיק היא של יזם הנדל"ן דרור גלזר. גלזר, יזם הנדל"ן שחשוד שהעביר כסף לח"כ ביטן, העניק לפני כשבועיים עדות נרחבת אשר צפויה להפליל את חבר הכנסת ואת סגן ראש עיריית תל אביב, ארנון גלעדי.

 דוד ביטן
 

דוד ביטן(חדשות עשר )

 

משה יוסף, מקורבו של ביטן ואחד מאנשי המפתח בפרשה, העניק אף הוא עדות נרחבת בתחילת החודש. בעדויותיו הרבות במשטרה העיד על כך שחבר מועצת ראשון לציון אסף דעבול שמכנה את עצמו "לוחם בשחיתות" ניסה לסחוט יזמים וקבלנים שונים בעיר כדי שיקבלו הטבות.