שר הביטחון מאיים: "נמנע מלבנון להפוך למפעל לייצור טילים"

ליברמן התייחס לאתרי הטילים המדויקים בלבנון ואמר כי ישראל יודעת מי עומד מאחוריהם: "אפשר למנוע לא רק בהפצצות". עוד הוסיף כי הוא אינו מעוניין במלחמה נוספת בצפון

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס היום (שני) בישיבת סיעתו בכנסת להתבססות האיראנית בסוריה ולפעילותה בלבנון. "איראן מנסה ליצור טבעת חנק סביב מדינת ישראל. הם מנסים לבנות בסיסים בתוך סוריה, להקים מפעלים לייצור טילים בתוך לבנון וגם אולי להפוך למממנים הראשיים של הזרוע הצבאית של חמאס" אמר ליברמן.

"אני יכול להבהיר מצדנו שאנחנו נחושים למנוע מאיראן להתבסס בתוך סוריה" הצהיר השר והוסיף: "אנחנו מכירים אתרים לבניית טילים, להסבת טילים בלבנון, ומכירים את האישים המעורבים בייצור אותם טילים, ואנחנו כמובן נחושים לחסל את כל מנהרות הטרור מרצועת עזה למדינת ישראל".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

נתניהו במוסקבה: צריך לעמוד מול אידיאולוגיות רצחניות בזמן

תיעוד: חגגו חתונה בשגב שלום בנסיעה פרועה וירי באוויר

ביתר עילית: נעצר תושב בחשד שניסה לדרוס פלסטיני

 שר הביטחון ליברמן בביקור באוגדת עזה, מלווה בתא"ל יהודה פוקס, מפקד האוגדה
 

"נמנע מלבנון להפוך למפעל לייצור טילים". שר הביטחון בביקור באוגדת עזה (תקשורת שר הביטחון)

 

לאחר שנשאל השר מה מונע ממטוסי חיל האוויר להשמיד את אתרי הטילים בלבנון השיב: "לגבי כל מה שקשור בלבנון - אפשר למנוע לא רק באמצעות הפצצות. אנחנו מפעילים את כל המנופים המדיניים ומנופים אחרים על מנת למנוע ייצור טילים, והדבר האחרון שהייתי רוצה זה להיכנס למלחמת לבנון השלישית. אני חושב שיש עדיין מספיק אמצעים, מספיק אפשרויות ואנחנו מנצלים את כל האופציות, ובהחלט מה שאני יכול עוד פעם להדגיש זה שאנחנו נחושים למנוע מלהפוך את לבנון למפעל אחד גדול לייצור טילים מדויקים".

גם שר החינוך נפתלי בנט התייחס לנושא האיראני, ולהשפעה של ארגון הטרור חיזבאללה בלבנון. בישיבת סיעתו בכנסת אמר השר כי ישראל אינה מעוניינת במלחמה נוספת אבל "שלא יטעו - מבחינתנו חיזבאללה שווה לבנון". עוד אמר שר החינוך: "אם חיזבאללה ואיראן ימשיכו להקים מפעלי טילים על אדמת לבנון הם ימיטו אסון על המדינה ותושביה. ייצור טילים מדויקים הוא עליית מדרגה מסוכנת ואנחנו לא נקבל אותה".

 שר החינוך נפתלי בנט
 

שר החינוך נפתלי בנט ערוץ הכנסת

 

בתוך כך, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש היום במוסקבה עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. השניים סיירו בתערוכת "סוביבור-מנצחי המוות" לציון 75 שנים להצלת המרד במחנה ההשמדה סוביבור במוזיאון היהדות והסובלנות במוסקבה ולאחר מכן פרסמו הצהרות לתקשורת.

"אנחנו ראינו כאן הצגה מאוד מרגשת של דוקומנטים ממרד סוביבור, שבה קצין יהודי מהצבא האדום הוביל נגד כל הסיכויים את הפריצה שהצליחה, הפריצה לחופש. אני חושב שהלקח העיקרי של עליית הנאצים ואח"כ תבוסת הנאצים, הוא שצריך לעמוד מול אידיאולוגיות רצחניות בזמן ובעוצמה. זו המשימה שלנו גם היום ועל כך אני רוצה לדבר איתך, על המאמצים המשותפים שלנו לקדם ביטחון ויציבות באזורנו, וכמובן גם על שיתוף הפעולה ההדדי בינינו, בין רוסיה לישראל. השיחות האלה שלנו, שאנחנו מקיימים אותן מעת לעת, לדעתי תורמות הרבה להשגת המטרות האלה ואני בטוח שכך יהיה גם עכשיו", אמר רה"מ נתניהו.

נתניהו ופוטין
 

נתניהו ופוטין קובי גדעון, לע"מ

 

לפני המראתו אמר נתניהו כי ידון עם פוטין על הצורך למנוע את התבססות איראן בסוריה "דבר לו ישראל מתנגדת וגם פועלת נגדו". נתניהו ציין כי ידון עם פוטין גם "על הנסיון של איראן להפוך את לבנון לאתר טילים אחד גדול. אתר לייצור טילים מדוייקים נגד ישראל. דבר שאיננו מוכנים לקבל".