בחיזבאללה מגיבים לדובר צה"ל: דברי הבל ופרובוקציה

חבר הארגון התייחס למאמר שפרסם תת-אלוף מנליס ושבו טען כי איראן הפכה את לבנון ל"מפעל טילים". "חיזבאללה חזק יותר ויש לו יכולות שמסוגלות להרוס את הצבא הישראלי"

  • פורסם ב:
  • 29/01/2018 11:41
  • |
  • עודכן ב:
  • 29/01/2018 11:41
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

בווידאו: מאמרו של דובר צה"ל פורסם בלבנון

מלחמת מילים: חבר בארגון חיזבאללה הגיב היום (שני) למאמר שפרסם אתמול דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, במספר כלי תקשורת בלבנון תחת הכותרת "בחירתם של הלבנון". במאמר טען תת-אלוף מנליס, בין היתר, כי איראן הפכה את לבנון למפעל טילים.

באתר "הדיאלוג המתמשך" הובאה תגובתו של חאג׳ מחמד רעד, חבר הפרלמנט מטעם חיזבאללה וחבר במועצת השורא של הארגון: "המאמר הוא סוג של דברי הבל ודברי פרובוקציה שמתפרסם רק על ידי מי שהוא פחדן. על ישראל לא לעשות מעשה טיפשות ולסבך את עצמה במלחמה שתהיה הרסנית בעבורה. חיזבאללה חזק יותר היום ויש לו יכולות שמסוגלות להרוס את הצבא הישראלי. ישראל היום הפכה למבודדת אזורית ובינלאומית, והספינים התקשורתיים שיוצאים ממנה נועדו לכסות על מצוקתה, כיוון שהיא רוצה להציג עצמה חזקה", אמר רעד.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

חשד לניסיון חיסול בעכו: גבר נפצע מפיצוץ ברכב

התחזית: ללא שינוי ניכר בטמפרטורות, גשם לפרקים בצפון ובמרכז

סערת החוק הפולני: האם ישראל תוכל לעמוד מול שכתוב ההיסטוריה?

 הפגנה של תומכי חזבאללה בביירות
 

הפגנה של תומכי חיזבאללה בביירות(רויטרס )

 

כאמור, אתמול פורסם בלבנון מאמרו של תת-אלוף מנליס. תחת הכותרת "בחירתם של הלבנונים" כתב מנליס כי "דה-פקטו איראן פתחה סניף חדש, 'סניף לבנון' – איראן זה כאן". 

מנליס הזהיר כי חיזבאללה מנסה להשתלט על המדינה. "בלבנון לא מסתיר חיזבאללה את ניסיונו להשתלט על המדינה שמצא את ביטויו בהתפתחויות הבאות: נשיא הנותן לגיטימציה לארגון טרור, ראש ממשלה שמתקשה לתפקד בצל ההתנהלות הבריונית של נסראללה, הקמת תשתיות טרור ומפעלים לייצור אמצעי לחימה מתחת לאפה של ממשלת לבנון והיטמעות צבאית באוכלוסייה באין מפריע", כתב.

דובר צה"ל מפרט כי חיזבאללה ממשיך בסיוריו לאורך הגבול הישראלי בלבוש אזרחי ומנסה לגייס ולהפעיל קצינים מצבא לבנון. יחד עם זאת כתב כי "שנת 2017 כמו 11 השנים שקדמו לה מאז סיום מלחמת לבנון השנייה התאפיינה ביציבות יחסית בחזית לבנון. השקט הזה הוא לרווחת התושבים משני הצדדים".

 דובר צהל רונן מנליס
 

דובר צהל רונן מנליס( ויקיפדיה, BY-SA)

 

"החמור מכל הוא דווקא הסמוי מהעין: לבנון הופכת במעשה ובמחדל של הרשויות הלבנוניות ושל העלמת עין מצד חברות רבות בקהילה הבין-לאומית למפעל טילים אחד גדול", כתב מנליס. "עתידם של אזרחי לבנון הוא כלי משחק בידיו של הדיקטטור מטהרן ואשמים בכך גם אותם ראשי כפרים, עיירות ומוסדות שלטון שרואים ובוחרים לשתוק. בפתח שנת 2018 אני חושב שנכון להזהיר את תושבי לבנון מהמשחק האיראני בביטחון ובעתיד שלהם", הוסיף.

מנליס ציין כי איראן מנסה להקים מפעל לטילים מדויקים בשטח לבנון, והזהיר שצה"ל מוכן ללחימה בחזית הצפונית אולם פניו אינן למלחמה.