כדור ממותג ההרזיה המזויף "פרינסס פלוס", חדשות עשר

מעקב "פייק דיאט": הכדורים שעלולים לגרום למוות עדיין משווקים

לאחר סדרת הכתבות בחדשות עשר, אגף האכיפה במשרד הבריאות לכד את אחת הבלדריות הגדולות בארץ של חומרי הרזייה מזויפים: "מעריכים שיש עוד כדורים שמסתובבים בשוק" • ברקוד

מעקב: לאחר סדרת הכתבות "פייק דיאט" בחדשות עשר, שעסקה בסכנות של הדיאטות המזויפות שמשווקות בישראל, מסתמן כי התופעה אינה נעלמת. כדורי ההרזיה, שעלולים להוביל לעיתים למוות, עדין משווקים. רק לאחרונה, אושפזה צעירה בעלת עודף משקל בבית חולים בצפון על רקע נטילת חומרי הרזייה.

כדורי ההרזיה המזויפים כבר גרמו בארץ למקרי מוות ולתופעות פסיכוטיות. אגף האכיפה והפיקוח במשרד הבריאות, יחד עם המשטרה, עצרו לאחרונה את אחת המשווקות הגדולות בארץ של חומרי ההרזיה המזויפים. הבלדרית נתפסה לאחר שסוכן סמוי רכש ממנה כמות גדולה של כדורים. היא נעצרה במקום.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

סוף שבוע עקוב מדם במקסיקו: לפחות 25 אנשים נרצחו

סערת החוק הפולני: מה באמת היה חלקם של הפולנים בשואה?

חייל ביחידה מסווגת נעצר בפשיטה משטרתית כשברשותו סמים קשים

 כדור ממותג ההרזיה המזויף "פרינסס פלוס"
 

כדור ממותג ההרזיה המזויף "פרינסס פלוס" (חדשות עשר)

 

אצל המשווקת שנעצרה נתפסו כדורים מהמותג "פרינסס פלוס", שכל קופסא שלו עולה מאות שקלים. הכמוסות שנמצאות בקופסאות המותג, מכילות, על פי בדיקת היחידה למאבק בפשיעה פרמצבטית, את החומר סיבוטרמין שאסור לשימוש בארץ. בחומר המסוכן השתמשו בעבר בתעשיית התרופות להשמנת יתר אך בכל העולם הוא הוצא מחוץ לחוק בשל תופעות הלוואי הקשות שלו. כאמור, גם בישראל השימוש בו נאסר.

"אנחנו מעריכים שיש עוד כדורים כאלה שמסתובבים בשוק" אומר ד"ר רוני ברקוביץ', מנהל אגף האכיפה והפיקוח במשרד הבריאות תוך שהוא מזהיר את הציבור "שלא להשתמש בכדורים שלא מאושרים לשימוש או שיווק". עוד הוסיף ראש האגף: "הכדורים יכולים לגרום להזיות, לפרנויות, להתקפי פסיכוזה ובסופו של דבר למקרי מוות".