במחאה על תקיפת המורה: מוסדות חינוך בי-ם יושבתו מחר לשעה

בעקבות אירוע האלימות הקשה נגד מורה בבי"ס יסודי, מזכ״לית הסתדרות המורים הודיעה כי הלימודים במוסדותיה יתחילו באיחור: "העדויות קשות - איננו יכולים שלא להגיב"

  • פורסם ב:
  • 28/01/2018 17:17
  • |
  • עודכן ב:
  • 28/01/2018 17:17
  • |
  • כתבים:
  • עמרי מניב

הבירה שובתת: בעקבות אירוע האלימות הקשה נגד מורה בבית ספר יסודי בירושלים, הוחלט להשבית מחר (שני) את הלימודים בגני הילדים, בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים בעיר לשעתיים אולם בית הדין לעבודה קיצר את משך ההשבתה לשעה. בחינוך המיוחד יתקיימו מחר לימודים כרגיל.

 מזכלית הסתדרות המורים יפה בן דויד מסרה בעקבות החלטת בית הדין: "ההחלטה שהושגה משפרת את האפקט שניסינו לייצר. קיבלנו יותר ממה שביקשנו! אקט המחאה קיבל חותמת של בית הדין - בנוסף לשביתה של שעה, נקיים אסיפות הסברה בנושא אלימות כלפי עובדי הוראה. בנוסף, דרשנו כי יוכרז חודש נגד אלימות במוסדות חינוך ויוקם צוות משותף למניעת אלימות של משרד החינוך  והרשות המקומית. הצוותים יוקמו בכל מחוז ויהוו גוף לטיפול בתלונות נגד אלימות. תשומת הלב הציבורית לנושא עולה ואנו מקווים שמספר מקרי האלימות יפחת".

מזכ״לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, ביקרה אתמול בבית הספר בו אירע המקרה, ולאחר שמיעת כל העדויות הודיעה כי הלימודים יחלו בשעה 10:00"אחרי ששמעתי עדויות קשות מפי עובדי ההוראה שהיו בבית הספר וחזו במחזה הקשה, אני יכולה לומר בלב שלם - מה שראו בתקשורת הוא טיפה בים לעומת הדברים הקשים שקרו שם ועל כך איננו יכולים שלא להגיב".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

תיעוד: תושב לוד תוקף קשיש ומנפץ שמשת רכב באמצעות מקל

דוח: ירידה במבקשי עבודה, למבוגרים קשה יותר למצוא תעסוקה

24,438 נפגעים בכבישים: עלייה במספר התאונות ברחבי הארץ

אם סוטרת למורה בירושלים
 

אם סוטרת למורה בירושלים חדשות עשר

 

עוד היא הוסיפה כי "מדינת ישראל מפקירה את עובדי ועובדות ההוראה. מעתה ואילך, בכל אירוע אלימות כלפי עובדי הוראה, אנחנו נשבית את כלל בתי הספר בעיר. לא ייתכן שעובדי הוראה יהיו שק אגרוף של ההורים. אני קוראת למשטרת ישראל לזרז את החקירה ולמצות את הדין עם האם המכה".

המורה הפגועה, שהיתה קורבן לאלימות, טרם חזרה לבית הספר, היא נמצאת בחופשת מחלה ובבדיקות רפואיות וכן חוששת מתקיפה נוספת מצד האם.

יש לציין כי אירוע התקיפה בירושלים הוא המשך לשורה ארוכה של אירועי אלימות כלפי עובדי הוראה שארעו בחודשים האחרונים בכל הארץ. נוכח כך, הסתדרות המורים קראה למדינה להקים מנגנון טיפול שיתמודד עם כל בעיות האלימות. כמו כן, ההסתדרות מקדמת בימים אלה חקיקה שקובעת רף ענישה מחמיר כלפי הורים שיתקפו פיזית ומילולית עובדי הוראה.

 האם שהיכתה מורה בירושלים
 

האם שהיכתה מורה בירושלים חדשות עשר

 

בתוך כך, בשיחה עם "שישי" בחדשות עשר התנצלה האם התוקפת ואמרה כי "זה לא מתאים לי. אני לא אדם כזה, מעולם לא הרמתי יד. לא התכוונתי לעשות את זה. זה קרה בלהט הדברים". בתיעוד שפורסם בסוף השבוע נראית האם, לאחר שהגיעה לבית הספר תל"י שבשכונת גילה בירושלים, וסוטרת למורה.

"יש בעיה קשה עם המורה הזאת. במשך תקופה ארוכה היא מתנהגת לבן שלי בצורה מאוד לא יפה" סיפרה האם בשיחה עם אילה חסון, "רציתי לערב את משרד החינוך אבל המנהלת אמרה שהיא תטפל בזה". עוד סיפרה האם כי "יש בעיה עם המורה הזו. היא צורחת בלי הפסקה על הילדים והיא מעליבה". האם סיכמה את דבריה כשהבטיחה כי תדאג "שהמורה לא תישאר בבית ספר".

המורה שהותקפה, אישה דתיה החובשת פאה לראשה, סיפרה אף היא, בשיחה ראשונה לחדשות עשר, כי מעבר לתיעוד בסרטון, האם המשיכה לתקוף אותה גם מחוץ לטווח המצלמה ואף משכה את הפאה מראשה. "לא הספקתי אפילו לשמוע במה היא מאשימה אותי, כשהתנפלה עליי" שחזרה המורה, "סטירות, מכות בראש, לא יודעת מה היא עשתה. אני לא זוכרת, הייתי בהלם. מזל שהמנהלת הייתה מאחורה. היא באה בריצה והפרידה ואמרה לי 'תברחי'".