טילרסון הניח זר באנדרטה לזכר גטו ורשה: "אימה בלתי נתפסת"

יום הזיכרון הבינלאומי לשואה: שר החוץ האמריקני שוחח עם ניצולי שואה. "המקום מזכיר לנו שאסור להיות אדישים מול פני הרשע". מרקל: "חייבים להילחם באנטישמיות"

יום הזיכרון הבינלאומי לשואה. שר החוץ האמריקני רקס טילרסון הגיע היום (שבת) לאנדרטה לזכר גטו ורשה ושוחח עם ניצולים וחברי הקהילה היהודית.  

בתוך כך, הניח טילרסון במקום זר פרחים. "אושוויץ-בירקנאו היה מקום שבו התרחשה אימה בלתי נתפסת", אמר טילרסון, "המקום הזה מזכיר לנו שאסור לנו להיות אדישים מול פני הרשע. הברית של מדינות המערב, שצמחה ממלחמת העולם השנייה התחייבה לשמור על הביטחון של כולם, שזוועה כמו זו שהתרחשה בשואה לא תתרחש פעם נוספת".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

טניס: קרוליין ווזניאקי זכתה באליפות אוסטרליה הפתוחה

לפחות 95 בני אדם נהרגו בפיגוע ליד שגרירויות באפגניסטן

פריז: 52 בבונים ברחו - גן החיות נסגר

עוד הוסיף טילרסון כי "האפיפיור הפולני, ג'ון פול השני, הבין את הפנים של הרשע כאשר אמר: 'אף אחד לא יכול להתעלם מהטרגדיה של השואה'. כאשר אנחנו מציינים את יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, עלינו לחזור על המשפט 'לעולם לא עוד'".

 רקס טילרסון באנדטרה לזכר גטו ורשה
 

טילרסון הגיע להניח זר. האנדרטה לזכר גטו ורשה. ( רויטרס)

 

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, כתב בחשבון הטוויטר: "ביום הזיכרון לשואה אנו מתאבלים על רצח ששת מיליון יהודים, נשים וילדים חפים מפשע, ומיליונים אחרים שנספו ע"י הנאצים. אנו מתחייבים בכל כוחנו: לעולם לא עוד!"

גם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, התייחסה ליום הזיכרון הבינלאומי בפודקאסט השבועי שלה ואמרה כי זה חשוב לזכור את מיליוני הקורבנות שנספו בשואה, בעיקר מאחר ולאחרונה "אנטישמיות, גזענות ושנאה של אחרים הפכה לרלוונטית מתמיד".

עוד היא אמרה שזה "בלתי נתפס ובושה שאין מוסד יהודי שיכול להתקיים מבלי אבטחה - אם זה בית ספר, גן ילדים או בית כנסת".

בבד בבד, מעל ל-100 פוליטיקאים, דיפלומטים, אנשי ספורט, סלבריטאים ומנכ"לי חברות גדולות בגרמניה הצטרפו לקמפיין #WeRemember של הקונגרס היהודי העולמי, לציון יום הזיכרון הבינ"ל לשואה ולהעלאת המודעות לאנטישמיות ושנאת הזרים. בימים האחרונים, העלו דמויות מרכזיות בגרמניה, בהן שר החוץ וסגן הקאנצלר סיגמר גבריאל, חלוץ באיירן מינכן סאנדרו וואגנר ויו"ר הקבוצה קארל-היינץ רומינגה.

 חלוץ באיירן מינכן סנדרו וגנר מצטלם במסגרת קמפיין #WeRemember
 

חלוץ באיירן מינכן סנדרו וגנר מצטלם במסגרת קמפיין WeRemember# (הקונגרס היהודי העולמי)