ניקי היילי, שגרירת ארצות הברית באו"ם, רויטרס

בספר נרמז על רומן עם טראמפ - שגרירת ארה"ב באו"ם הכחישה

מחברו של "אש וזעם" טען כי בספרו יש רמזים לרומן שמנהל הנשיא האמריקני וגרם לניקי היילי להיות בליבה של סערה. היילי ל"פוליטיקו": "מדובר בשמועות מגעילות ולא נכונות"

  • פורסם ב:
  • 27/01/2018 08:29
  • |
  • עודכן ב:
  • 27/01/2018 08:29
  • |
  • כתבים:
  • החדשות 13

בווידאו: הספר שטראמפ לא רוצה שתקראו

ספרו של מייקל וולף "אש וזעם" ממשיך לעורר עניין. שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי הכחישה היום (שבת) שמועות שהתעוררו בעקבות דברים שאמר מחבר הספר על דונלד טראמפ בנוגע לרומן אפשרי שמנהל הנשיא האמריקני.

"מדובר בשמועת מגעילות שאינן נכונות", אמרה היילי בריאיון לפוליטיקו וטענה כי מדובר במתקפה הדומה לזו שסופגות נשים מצליחות אחרות, שנאלצות לדחות הצעות לשכב עם גברים על מנת להגיע לתפקידים בכירים.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

פרשת רופא הנבחרת: חברי הנהלת איגוד ההתעמלות האמריקני יתפטרו

כדי לסייע לכלכלה במדינה: ירדן העלתה מחירי הפיתות

בשבוע הבא במהדורה המרכזית: העומס על האחיות בחדרי המיון

"אף פעם לא הייתי לבד עם הנשיא וגם מעולם לא דיברתי איתו על העתיד שלי", הוסיפה היילי, "יש אחוז מסויים של אנשים שלא אוהבים נשים חזקות שאומרות את מה שהן חושבות והם מתמודדים עם זה על ידי יריית חצים לכיוון שלך".

השמועה החלה לאחר שמחבר הספר אמר בריאיון לתוכנית "זמן אמיתי עם ביל מאהר", שמשודרת ב-HBO, כי הוא בטוח שטראמפ מנהל רומן, אבל לא בטוח מספיק בשביל להכניס את זה לספר שלי. למרות זאת, הקוראים יוכלו למצוא רמיזות לכך בספר שלי".  

ספרו של וולף מתאר את השנה הראשונה לכהונת הנשיא ה-45. עורכי דינו של הנשיא שלחו בעבר לוולף ולמו"ל מכתב שבו דרשו שלא לפרסם את הספר או חלקים ממנו. הספר גרם לקרע בין הנשיא טראמפ לסטיב באנון, יועצו לשעבר שעזב את הבית הלבן באוגוסט 2017. הקרע נובע, בעיקר, מדבריו של באנון על פגישתו של דונלד טראמפ ג'וניור עם נציגים רוסים במהלך הקמפיין לנשיאות ארה"ב.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ
 

"לא ניהלנו רומן". נשיא ארצות הברית. רויטרס

 

"שלושה בכירים בקמפיין חשבו שיהיה רעיון טוב להיפגש עם ממשלה זרה בחדר הישיבות של מגדל טראמפ בקומה ה-25 בלי עורכי דין. לא היו להם שום עורכי דין. אפילו אם אתם חושבים שלא מדובר בבגידה, או במעשה שאינו פטריוטי, או במשהו רע, ולדעתי כל אלה נכונים, אתם צריכים לקרוא מיד ל-FBI", צוטט באנון.

טראמפ, בתגובה, תקף את באנון "כשהוא פוטר, בנון לא רק איבד את משרתו, אלא גם איבד את שפיותו", אמר הנשיא האמריקני ביום רביעי. "לסטיב באנון אין שום קשר אליי או לנשיאות", המשיך טראמפ. "הוא היה רק חבר צוות שעבד איתי אחרי שהבסתי 17 מתחרים אחרים וזכיתי במועמדות לנשיאות". עוד אמר טראמפ כי "עכשיו כשבאנון ברשות עצמו, הוא לומד שניצחון זה לא דבר כל כך קל כמו שאני גרמתי לו להיראות. יש לו חלק קטן מאוד בניצחון ההיסטורי בבחירות", הוסיף.

הנשיא טראמפ אמר בין השאר על הספר כי "לא אישרתי כניסה לבית הלבן (ולמעשה דחיתי את בקשתו פעמים רבות) למחבר הספר המזויף. מעולם לא התראיינתי במסגרת כתיבת הספר. הספר מלא בשקרים ובמקורות שלא קיימים. הביטו בעברו של הבחור הזה ותראו מה קורה לו ולסטיב הרשלן", כתב.