כתובת גרפיטי תג מחיר בסמוך לרכב שהוצת בבית צפפה שבירושלים, דוברות המשטרה

תג מחיר בירושלים: מכונית הוצתה לצד כתובת "מוות לערבים"

המשטרה הוזעקה בעקבות דיווח על רכב בוער בשכונת בית צפפא, כל כיווני החקירה נבדקים. לפני כחודש תועדה הצתה דומה בשכונה, אז המשטרה בדקה חשד לרקע פלילי ועצרה תושבים

  • פורסם ב:
  • 26/01/2018 12:07
  • |
  • עודכן ב:
  • 26/01/2018 12:07
  • |
  • כתבים:
  • יוסי אלי

בווידאו: תיעוד ההצתה הקודמת בשכונה

רכב הוצת הלילה (שישי) בשכונת בית צפפא שבירושלים, על קיר סמוך רוססה כתובת "מוות לערבים תג מחיר".

שוטרים וכבאים הגיעו למקום בעקבות דיווח על הרכב הבוער, אז אותרה כתובת השנאה. המשטרה בודקת את כל כיווני החקירה, מהמקום נאספו ראיות על ידי חוקרי זיהוי פלילי.

בתיעוד שפורסם בחדשות עשר לפני כחודש נראים אלמונים משליכים בקבוק תבערה לעבר רכב באותה שכונה. אז סברו במשטרה שהרקע הוא פלילי ועצרו את שכניו של בעל הרכב. לפי הערכות, מדובר באותו מצית שביקש להעביר הפעם את המסר בצורה מפורשת יותר.

כתובת גרפיטי תג מחיר בסמוך לרכב שהוצת בבית צפפה שבירושלים
 

כתובת תג מחיר בסמוך לרכב שהוצת בבית צפפא (דוברות המשטרה)

 

בשבוע שעבר רוססו כתובות תג מחיר מנהלי", "מוות לערבים" ו-"שחררו את העצורים" על עשרות רכבים בכפר בית אקסא, שממערב לשכונת רמות שבירושלים. נוסף על כך, צמיגיהם של רכבים רבים נוקבו. דיווח על המקרה הועבר למשטרת ירושלים שפתחה בחקירה.

עורך הדין עבדאללה קיסואני, ששניים מרכביו ניזוקו כתוצאה מהמקרה, אמר בשיחה עם חדשות עשר: "הגעתי בשעות הבוקר לאזור חניית הרכבים וראיתי שנוקבו צמיגים ורוססו כתוביות. זה מעשה נפשע ושפל והמשטרה צריכה לטפל בזה במלוא החומרה ולהגיע לפושעים. יש חשש בקרב תושבי הכפר שהפעולה הבאה תהיה פגיעה בנפשות".

ביום שלפני כן נעצר חייל בחשד להסתה לפשיעה לאומנית, לאחר שאותרו בבסיס צבאי עלונים המעודדים לפעול על מנת לנקום את מותו של הרב רזיאל שבח, שנרצח בפיגוע בחוות גלעד. "הודעה בדבר הקמת יח"מ לפעולות תג'", נכתב בראש העלון. "מתארגנת הקמתה מחדש של יחידת פעולות תגמול, להחזרת הכבוד הלאומי. בעז ובעצמה נלחם ונכסח! נכסח ננצח! אם אתה חש הזדהות עם מטרות היחידה - הצטרף אלינו! היה אחינו לנשק".

  כתובות תג מחיר על רכבים בכפר הפלסטיני בית איקסא מערבית לירושלים
 

כתובות תג מחיר על רכבים בכפר הפלסטיני בית איקסא (ללא קרדיט)

 

לפני כחצי שנה הוגש כתב אישום נגד הרב יוסף אליצור, אחד ממחברי הספר "תורת המלך", שהואשם בהסתה לאלימות נגד ערבים שבני מאמרים שפרסם. אליצור משמש כמורה בישיבת "עוד יוסף חי" ביצהר ומחנכם של בני נוער רבים במועצה האזורית שומרון. כמו כן, הנאשם הינו בעל טור דעה קבוע באתר האינטרנט "הקול היהודי". 

במאמר הראשון, שפורסם יממה לאחר רצח אביתר בורובסקי, מתייחס אליצור לתופעת היהודים שמבצעים פעולות אלימות כנגד ערבים. הוא מפרשן עשייה זו כ"ניצנים של ציבור הולך וגדל שלוקח אחריות על בטחון היהודים". הוא רואה עשייה זו כ"מעשים ראשוניים של הרמת ראש על ידי ציבור חדש".

.

במאמר השני, שכותרתו "איך "לתפוס" את מבצעי תג מחיר", מתייחס אליצור באופן נקודתי לפעולות אליהן מפנה בכותרתו. את פעולות תג מחיר הוא מבקש "לתפוס במובן החיובי". לאור המצב הביטחוני ו"הרצחנות הערבית", הוא טוען כי "יש זמן שבו נאלצים לחיות לפי חוק הג'ונגל ולהראות לרשעי אומות העולם שגם במשחק הזה יהודים יכולים לשחק".