מת מטייל שעשה סנפלינג בנחל בצפון וחולץ לאחר 7 שעות

דקל שגב, אב לחמישה בן 40, עשה סנפלינג בנחל זוויתן ונפל לתוכו. הוא חולץ ע"י כוחות ההצלה בתום מאמצים ארוכים כשהוא סובל מהיפותרמיה. "בחרו להתעלם מהנחיות הבטיחות"

נקבע הלילה (שישי) מותו של דקל שגב, אב לחמישה בן 40 מקרית מלאכי, לאחר שנפל לנחל הזוויתן במהלך פעילות סנפלינג.

לאחר כ-7 שעות הצליחו לחלץ את שגב, שנפל לנקיק השחור שבנחל זוויתן במהלך פעילות סנפלינג, אך לאחר זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו. צעיר נוסף בשנות ה-20, ששהה עימו, הזדקק לחילוץ גם כן בעקבות תנאי מזג האוויר הקשים ששררו באזור.

מדוברות רשות הטבע והגנים נמסר כי השניים נקלעו למצוקה בשעות הצהריים לאחר שבניגוד לחוק החליטו לבצע סנפלינג במזג אוויר מסוכן.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

פרסום ראשון: מתאם פעולות הממשלה בשטחים העיד בפרשת הצוללות

התקררות וגשם: שיא המערכת החורפית לפנינו - סיכוי לשלג בגליל

תיעוד: כשילדיה ברכב, אישה מקללת נמרצות שוטר שביקש לתת לה דוח

חילוץ מטייל בנחל יהודיה
 

המאמצים לחילוץ המטייל, היום (דוברות המשטרה)

 

בתחילה חולץ הצעיר, ולאחר מכן במשך שעות ארוחות ניסו לחלץ את המטייל בן ה-40, שלא יכלו לראות - אלא רק לשמוע את קולו. כוחות רפואה מיחידת חילוץ 669 העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית חולים פוריה שליד טבריה במסוק של חיל האוויר כשהוא סובל מהיפותרמיה.

לדברי יוסי פרידמן, מנהל אגף הבטיחות ברשות הטבע והגנים, פעולות החילוץ היו תוצאה של חוסר אחריות מצד המטיילים:  "הם בחרו להתעלם מהנחיות הבטיחות והוראות האתר האוסרות גלישת סנפלינג בתקופה זו של השנה".

עוד הוסיף פרידמן כי "הכניסה לנקיק השחור אסורה לחלוטין ומסוכנת מהראשון לנובמבר ועד חודש מאי כאשר היא מותרת מחדש רק לאחר ירידת מפלס המים, עוצמת הזרימה ועליית הטמפרטורה. אנו קוראים לציבור המטיילים לגלות אחריות ולהקפיד על כללי הבטיחות בטיולים בתקופת החורף".