פרופסור שלמה מור יוסף, דני מכליס

רופאים נגד הגירוש: לשלול את רישיון הרופא של ראש רשות ההגירה

מאות רופאים קוראים לשלילת הרישיון של פרופ' מור יוסף, העומד בראש הרשות שאחראית על גירוש מבקשי המקלט: "התנהגותו מהווה נקודת שפל". שר הפנים: "מתי הייתם בדרום ת"א?"

המחאה נגד הגירוש: עמותת רופאים לזכויות אדם נקטה בצעד חסר תקדים וקוראת לשלילת רישיון הרופא של פרופ' שלמה מור יוסף, שעומד בראש רשות ההגירה שאחראית על גירוש מבקשי המקלט.

במכתב שנשלח להסתדרות הרפואית ולמשרד הבריאות, דורשים חברי וחברות העמותה, שנמצאים בעמדות הבכירות ביותר במערכת הבריאות, לשלול את רישיונו של פרופ' מור יוסף.  זאת לאחר שבתחילת השבוע חתמו מאות רופאים על עצומה שקוראת לפרופ' מור יוסף להתפטר.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

פרסום ראשון: מתאם פעולות הממשלה בשטחים העיד בפרשת הצוללות

התקררות וגשם: שיא המערכת החורפית לפנינו - סיכוי לשלג בגליל

תיעוד: כשילדיה ברכב, אישה מקללת נמרצות שוטר שביקש לתת לה דוח

 פרופסור שלמה מור יוסף
 

פרופסור שלמה מור יוסף דני מכליס

 

רופא בכיר אמר לחדשות עשר: "פרופ' מור יוסף איבד לחלוטין את החמלה ואת מחויבותו הבסיסית כרופא לדאוג לחלשים ולחולים, מחויבות הנובעת משבועת הרופא. עליו לבחור בין היותו פקיד ממשל המוציא לפועל מדיניות גירוש אכזרית ופוגענית לבין היותו רופא הנאמן ופועל לפי שבועת הרופא. התנהגותו מהווה נקודת שפל מוסרית ואינה מייצגת אותנו כרופאים".

בתוך כך, שר הפנים אריה דרעי, התייחס הערב למחאה בוועידת תנועת ש"ס בטבריה. "מי שלא מרחם על עניי עירו ומנסה לרחם על עניים אחרים בגלל שיקולים הומניים או פוליטיים או אחרים אז הוא אכזרי כלפי עניי עירו והוא אכזר", אמר שר הפנים. "אני רואה את כל העצומות של הרופאים, של הטייסים ושואל: 'מתי אחד מכם ביקר בדרום תל אביב?' במקום להוציא את דיבת ארץ ישראל בעיני כל העולם, תתארגנו, הייתי רוצה לראות אוטובוסים שם, במקום לקחת אותם כמוני למדינה שלישית, קחו את המסתננים לצפון תל אביב, קחו אותם לכפר שמריהו, נראה אתכם שם".

לדברי השר דרעי, בעקבות המחאה נגד גירוש מבקשי המקלט, ישראל קיבלה פניות מראשי מדינות בעולם ומגורמים פוליטיים נוספים שתהו מהי מהות המאבק. "אלה שבאמת פליטים ושלא יכולים לחזור למקום שלהם כי יש מלחמות ורודפים אותם והם בסכנה, אנחנו נטפל בהם פה, נשאיר אותם. כבר נתנו ל-500 מהם מעמד של תושב ארעי. שלא ילמדו אותנו מה זאת רחמנות", סיכם.