המפכ"ל לבג"ץ: אחליט מי יחליף את רוני ריטמן עד לאפריל

פרסום ראשון: מתשובת המדינה לבג"ץ עולה כי החלטה בנוגע למחליפו של מפקד להב 433 תתקבל בחודשים הקרובים. עוד אמר אלשיך כי יחליט השבוע אילו צעדים פיקודיים ינקוט נגדו

בווידאו: המפכ"ל בוחן אפשרות של חילוף בין ריטמן לראש אגף התנועה

פרסום ראשון: מחליפו של ניצב רוני ריטמן בתפקיד מפקד יחידת להב 433 ייקבע בחודשים הקרובים, כך עולה מתשובת המדינה שהוגשה היום (חמישי) לבג"ץ בעתירה שהוגשה נגד ריטמן לאחר שמפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, החליט להשאיר את ריטמן בתפקידו על אף טענות שהטריד מינית שוטרת.

בתשובה, טען המפכ"ל אלשיך כי מחליפו של ריטמן ייקבע עד ה-1 באפריל וכי פרק הזמן לקביעת זהות המחליף יכלול את החפיפה בין השניים. עוד אמר אלשיך כי בשבוע הקרוב יקבע אילו צעדים מנהליים פיקודיים יינקטו נגד הניצב.

אתמול פורסם בחדשות עשר כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הסביר למפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, את משמעותיות פסק דין בג"ץ בנוגע לריטמן, והבהיר לו כי מצופה שהוא ינקוט כלפי ריטמן צעד פיקודי חמור. המפכ"ל, שבהתחלה רצה לנקוט בצעד מינורי בלבד, הבין שאין לו ברירה והבהיר לריטמן שהוא יצטרך לעזוב את תפקידו.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

פרסום ראשון: מתאם פעולות הממשלה בשטחים העיד בפרשת הצוללות

התקררות וגשם: שיא המערכת החורפית לפנינו - סיכוי לשלג בגליל

תיעוד: כשילדיה ברכב, אישה מקללת נמרצות שוטר שביקש לתת לה דוח

 ניצב רוני ריטמן, מפקד להב 433
 

ניצב רוני ריטמן, מפקד להב 433 חדשות עשר

 

בד בבד, אתמול פורסם לראשונה בחדשות עשר, המפכ"ל בוחן אפשרות של חילוף בין מפקד להב 433 לניצב דורון ידיד, ראש אגף התנועה. בחדשות עשר פורסם שלשום לראשונה כי ריטמן ביקש מהמפכ"ל לסיים את תפקידו ביחידה. יחד עם זאת, הדגיש ריטמן בכתב כי אין ברצונו לפרוש מהמשטרה.

המתלוננת עתרה בנידון לבג"ץ שביקר את החלטת המפכ"ל. השופטים קבעו כי ההחלטה אינה יכולה להיוותר על כנה, אבל הם לא קבעו כי יש להורות על פיטורים או העברה מתפקיד, אלא החזירו את ההחלטה לפתחם של אלשיך והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן. המפכ"ל טען בעבר שהמתלוננת אינה אמינה ואינטרסנטית.

"בשבועות הקרובים תגענה חקירות רגישות המנוהלות תחת פיקודי להבשלה וסיכום", כתב ריטמן, "לאור זאת, ובנסיבות שנוצרו, הגעתי למסקנה כי תהיה זו השעה הראויה עבורי לבקש לסיים את תפקידי. רגישות התפקיד, ותחושת האחריות שיש לי כלפי היחידה ומשטרת ישראל, מחייבת להבנתי מתן מרחב זמן סביר כדי לאפשר את העברת התפקיד בצורה מסודרת למחליפי, באופן שיאפשר רציפות פיקודית. אני רואה את עצמי מועמד בהמשך לכל תקפיד שימצא לנכון במשטרת ישראל ההולם את כישורי וניסיוני".