אבי ההרוגים בתאונה: "בשניות הראשונות לא כל כך הצלחתי לנשום"

אהד ליפניק סיפר על רגעי האימה לפני שהבין שילדיו מתו: "הם היו ילדים מיוחדים". מוקדם יותר, ספדה סבתם: "אורי תמיד אהבה לעזור; רואי צדיק קטן"

התאונה הקטלנית בשומרון: אהד ליפניק, אביהם של אורי ורואי שנהרגו שלשום, סיפר על התאונה: "פתאום אני רואה מולי איזה רכב שעושה צלחות על הכביש במהירות ואז מיד אחרי זה בום", סיפר אהד. "בשניות הראשונות לא כל כך הצלחתי לנשום, אחרי זה כן הצלחתי. פתחתי את הדלת. התקשרתי לבקש עזרה ואז התחלתי לפתוח את הדלתות של הילדים. ראיתי שיש לי שני ילדים מחוסרי הכרה. הסתכלתי על אורי. ממה שהצלחתי לראות, לא ראיתי דופק ונשימה".

"שני ילדים שהולכים. שמים אותם בתוך האדמה, מכסים. הכבוד האחרון שאני יכול לתת להם זה להגיד להם 'שלום'. הם היו ילדים שמחים, חמודים, מיוחדים", נפרד האב האבל.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

ייתכן ומגדל אייפל היה בין היעדים של תא דעאש שתקף בברצלונה

אנשי הקולנוע בישראל מתגייסים יחד נגד גירוש מבקשי המקלט

הקרמלין: פוטין ונתניהו ייפגשו בשבוע הבא במוסקבה

קודם לכן, עליזה כהן, סיפרה על נכדיה.

"אורי תמיד אהבה לעזור ותמיד הושיטה יד", סיפרה עליזה על בת ה-12 שמותה נקבע במקום התאונה, סמוך לצומת שבי שומרון. "היא אהבה להיות איתנו ועם האחיינים", סיפרה הסבתא, "ילדה חמה ואוהבת". היא נטמנה אתמול בבית הלעמין שבהתנחלות שבי שומרון, שם התגוררה המשפחה.

"רואי, התפילות שלו היו מכל הלב", המשיכה הסבתא, "ילד מדהים. אין מילים. צדיק קטן". בן ה-8 פונה במצב אנוש לבית החולים, אך לאחר פעולות החייאה נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו. "הוא אוהב לקרוא בתורה וללכת עם אבא לבית כנסת. ילד עם סבלנות רבה", אמרה עליזה. 

 בני משפחת ליפקין, ששניים מילדיהם נהרגו בתאונה בשומרון
 

בני משפחת ליפקין. אורי ז"ל מצד שמאל, רואי ז"ל השני משמאל (ללא קרדיט)

 

"הם אהבו לשמוע את הסיפורים שאבא סיפר", הוסיפה על האחים, "אנחנו לא יודעים איך אנחנו עוברים את זה. עצוב, כואב וקשה. לא נתפס. שני פרחים שהלכו, ילדים צדיקים". רבים הגיעו אמש לבית העלמין בשבי שומרון כדי ללוות בדרכם האחרונה.

אב המשפחה ספד לשני ילדיו, כשהוא על אלונקה. "אורי, היית העוזרת הבכירה שלנו בבית" סיפר האב, "תמיד אהבת להתנדב. היית עושה לנו כזה חיוך שיהיה לנו לכל השבת". האב המשיך: "רואי, אי אפשר להיפרד ממך, מאור פניך והשמחה שלך. כמה נחת הבאת. תחסר לי בשולחן שבת. תמיד ידעת את כל התשובות. כל כך רציתי שתקרא בבר מצווה. אהבת את התורה בכל לבבך".

האם ואחיהם בן ה-12 של הילדים שנהרגו עדיין מאושפזים במצב קשה בבית החולים מאיר בכפר סבא. האם במצב יציב, כשהיא עדיין מורדמת ומונשמת, בעוד במחלקה לטיפול נמרץ ילדים מטפלים בבנה בן ה-12, ומצבו כאמור קשה. האב פצוע במצב בינוני.

תאונת דרכים סמוך לשבי שומרון בה נהרגו שני ילדים
 

רכבם של בני משפחת ליפניק (כיבוי אש-יו"ש)

 

התאונה התרחשה כשבני המשפחה היו בדרכם חזרה מהופעה של הזמר חנן בן ארי בכפר יונה. מחקירה ראשונית של המשטרה עלה כי נהג רכב פלסטיני איבד שליטה לאחר שנסע במהירות "שאינה מתאימה לתנאי הדרך". הוא התנגש במעקה הבטיחות ואז הוטח בחזרה למרכז הכביש וחסם את הנתיב הנגדי. רכבה של משפחת ליפניק הגיע ממול והתנגש

בו. ככל הנראה ברכב מקומות לחמישה אנשים, בעוד בני המשפחה הם שישה.

הנהג הפלסטיני, צעיר כבן 25, נהרג גם הוא בתאונה. צעיר פלסטיני נוסף נפצע קשה ופונה במסוק צה"ל לביה"J בילינסון בפתח תקווה. שלושה פלסטינים נוספים שהיו ברכב נפצעו קל ופונו לטיפול בבתי החולים של הרשות הפלסטינית.