מחוקקת בכיסוי ראש במליאה, רויטרס

צרפת: הצעת חוק חדשה תמנע ממחוקקים להסתובב עם כיסוי ראש

האסיפה הלאומית של צרפת אימצה את ההצעה האוסרת על מחוקקים ללבוש סמלים דתיים בפרלמנט. זאת על פי הצעתו של חבר מפלגתו של הנשיא מקרון

הפרלמנט הצרפתי אישר הצעת חוק חדשה שתמנע ממחוקקים ללבוש כיסוי ראש בפרלמנט.

אתמול (רביעי) אימץ המנהלה של האסיפה הלאומית את הצעתו של פרנסואה דה רוגי, חבר מפלגתו של הנשיא עמנואל מקרון. ההצעה קובעת כי במאמץ "לשמור על אווירה של נייטרליות" בפרלמנט, לא יוכלו החברים בו ללבוש סמלים דתיים. כמו כן נאסרה ללבוש סוגים שונים של מדים.

מדובר כעת ביישור קו עם החוק של 2004, אשר אוסר על סממנים דתיים בבתי ספר, תיכונים וכלל מוסדות חינוך.

הצעת החוק החדשה אינה מתייחסת רק לסמלים דתיים אלא מבקשת חברי הפרלמנט להתלבש "באופן ניטראלי ובגדים עירוניים", ולהביע את עצמם בעל פה בלבד ולא באמצעות לבוש.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

סערה בשישי: למרות הציפיות - לא צפוי להיערם שלג בירושלים

בזכות הוואטסאפ: עשרה גורי כלבים נטושים נמצאו בצפון רמת הגולן

מכללת הגליל המערבי ביטלה אירוע הזדהות עם מבקשי המקלט

ב -2016 צולמו במאי מאיר חביב, מחוקק יהודי צרפתי וקלוד גואסגואן, כאשר הם חובשים כיפות במשך זמן קצר במסדרונות האסיפה הלאומית. הם עשו זאת כאקט של מחאה לאחר שמנהיג קהילה ממרסיי קרא ליהודים להסיר את הכיפות שלהם למען ביטחונם, עקב סדרת דקירות על רקע אנטישמי בעיר.

בשנה שעברה, עלי רמלטי, מוסלמית ממפלגת מקרון, צולמה עם כיסוי ראש בתמונה הרשמית שלה באתר האינטרנט של האסיפה הלאומית. התמונה חשפה את המסיבה לביקורת של אנשים שאמרו כי היא טשטשה את ההפרדה הקפדנית של צרפת בין דת ומדינה.

מארין לה פן, המועמדת המובילה במרוץ הנשיאותי בצרפת, אמרה כי היא תאסור את כיסוי הראש המוסלמי אם תיבחר. בתשובה לשאלה האם היא תעשה זאת גם לגבי הכיפה, אמרה אז ראש מפלגת החזית הלאומית הימנית, כי היא תעשה זאת כדי לשמור על שוויון.