,

הדלק מתייקר? לא כל התחנות מעלות מחירים

לנהגים שמקטרים על תעריף הדלק תהיה כבר השבוע עוד סיבה לכעוס. מחר בלילה יתייקר הדלק ב-23 אגורות לליטר. עם זאת, יש תחנות קטנות שאינן שייכות לרשתות הגדולות ושם המחיר לא יעלה. מדוע זה קורה ובעיקר היכן נמצאות אותן תחנות?

"אין מה לעשות, הדלק הפך להיות יותר יקר מאוכל ומשתייה, מדינה של גנבים". אלו הם רק חלק מהתגובות של הציבור על מחירי הדלק ההולכים ומאמירים. מחר בלילה יתייקר הדלק ב-23 אגורות לליטר ויכריח את הנהגים להסתכל על מד הדלק כשהם נוסעים במכוניתם. עם זאת, יש תחנות קטנות שאינן שייכות לרשתות הגדולות ושם המחיר לא יעלה.

 

מחיר הבנזין שוב יזנק בשיעור של 3% לשיא של קרוב לשנה - 7.46 שקלים לליטר בשירות עצמי - אבל צרכנות נבונה תוכל לחסוך כסף. בדיקת חדשות 10 גילתה שתי תחנות דלק קטנות שהחליטו להקפיא את המחיר לצרכנים ולספוג על חשבונן את התייקרות הנפט.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

מבזקי חדשות בטלפון שלכם: סמסו "חדשות" ל-1397 »

 

התחנה הראשונה היא בסניף החדש של רשת "טן" בראשון לציון. התחנה מציעה מחיר היכרות של 6.99 שקלים עד סוף חודש פברואר. החיסכון לליטר הוא כמעט 50 אגורות מהתעריף בשאר התחנות. דני בן נר, מנכ"ל רשת "טן": "הצרכנים הופכים להיות רגישים יותר למחיר, בודקים טוב יותר איפה רוכשים את הדלק, מסתכלים המחיר ויודעים להשוות". לדבריו, לרשת קטנה יש יותר מרחב תמרון מאשר לרשת גדולה ועליה לספק מוצר שונה מזה של הרשתות הגדולות.

 

גם בתחנת הדלק "דקל" ברעננה המחירים יישארו כמו היום - 7.23 שקלים לליטר. כאן החיסכון קטן יותר אך עדיין מרשים - 23 אגורות לליטר. בנוסף, מעניקה התחנה בונוס של שירות מתדלק ללא תשלום. קובי בן יקר, מבעלי תחנת "דקל": "אנחנו מנסים על ידי הקפאת המחיר להגדיל את כמות המכירות בתחנה. סך כל הרווח יחפה על הירידה ברווחיות לליטר אחד בודד".