פרסום ראשון: מורה מהשרון נעצרה בחשד שביצעה עבירות מין בתלמיד

המשטרה פתחה בחקירה נגד מורה בחשד שקיימה קשר מיני עם תלמיד: "כשהייתי בן 15 וחצי קיימתי איתה יחסי מין". מחר היא תובא בפני שופט להארכת מעצר

  • פורסם ב:
  • 24/01/2018 20:05
  • |
  • עודכן ב:
  • 24/01/2018 22:56
  • |
  • כתבים:
  • דורון הרמן

פרסום ראשון: המשטרה פתחה הערב (רביעי) בחקירה נגד מורה ותיקה במוסד חינוכי באחד מיישובי השרון, בחשד שקיימה בעבר קשר מיני עם תלמיד, תוך ניצול יחסי מרות וחינוך.

התלמיד בו ביצעה המורה על פי החשד עבירות מין בעבר, הגיע למשטרה ומסר גרסה מפורטת. לדבריו, אותה מורה הייתה איתו בקשר אינטימי במשך תקופה. "כשהייתי בן 15.5 קיימתי איתה יחסי מין", סיפר. המשטרה בודקת כעת אם היא ביצעה עבירות מין בתלמידים נוספים. מחר היא תובא בפני שופט להארכת מעצרה. דיווח הועבר למשרד החינוך.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

חשד לתקיפה ומעשה מגונה בבת 70: שני תושבי ברטעה נעצרו

לראשונה: כנס של ארגון החוקרים הפרטיים בישראל

ראש העיר אשדוד על מחאת השבת: הפוליטיקאים מנצלים המצב לצרכיהם

לדברי פרקליטתה של המורה, עו"ד ניבה נקש, "מדובר במורה מאוד מוערכת. על פי החשד שמייחסת לה המשטרה היא ניהלה יחסים אסורים עם תלמיד שלה לשעבר לפני מספר שנים, בעודו היה קטין. המורה מכחישה כמובן מכל וכל ביצוע עבירה כלשהי או קיום יחסי מין".

 שאול שמאי
 

הורשע בעבירות מין בתלמידיו. שאול שמאי ללא קרדיט

 

בתוך כך, הורים לתלמידים בבית הספר "נעמי שמר" בתל אביב, שבו לימד "המורה הפדופיל" שאול שמאי, שלחו בתחילת השבוע התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים למשרד החינוך ולפרקליטות המדינה בדרישה לפטר את מנהלת ביה"ס ענת מני, בעקבות מה שהם מכנים "מחדלים בהתנהלותה בפרשה". על פי דרישתם, במידה ולא ייעתרו לבקשתם בתוך 10 ימים, הם יעתרו לבג"צ.

בכתב ההתראה שהוגש באמצעות עורכת הדין דפנה הולץ לכנר טענו ההורים כי "התנהלות המנהלת נגועה בניגוד עניינים מובהק בין צרכיה האישיים לבין צרכיהם החיוניים של ילדי בית הספר וצוות המורים דווקא במצב הקשה שנוצר".

בשבוע שעבר, הורשע שאול שמאי בן ה-48 במסגרת הסדר טיעון בעבירות מין בתלמידותיו. על פי כתב האישום, ארבע מהתלמידות היו בגילאי 8-7 וילדה נוספת בת 13 תושבת ראשון לציון לה העביר שיעורים פרטיים בביתה. העונש לא נכלל בהסדר הטיעון ויינתן בנפרד.

במקביל, מנחם נבנהויז הוצא בשבוע שעבר לחופשה כפויה מעבודתו בטכניון, לאחר שכמעט 20 תלמידים שלימד בתיכון "תלמה ילין" לאומנויות טענו לעבירות מין מצדו, בהן אונס, מעשים מגונים, מעשי סדום והטרדות מיניות. נבנהויז יצא לחופשה בלתי מוגבלת, בלי שנקבע תאריך לחזרתו לעבודה, וכן מונה לו מחליף במחלקה שבה עבד ובתזמורת המוסד האקדמי. בנוסף לכך, הנהלת הטכניון הודיעה על בדיקה מקיפה על מנת לברר האם נבנהויז ביצע הטרדות או תקיפות מיניות בתקופת עבודתו שם.

 מנחם נבנהויז
 

הוצא לחופשה כפויה. מנחם נבנהויז חדשות עשר