משפחת ליפקין, ששניים מילדיה נהרגו בתאונת דרכים, ללא קרדיט

התאונה הקטלנית בשומרון: "האב שאל מיד אם אפשר לתרום איברים"

קרניות עיניהם של האחים שנהרגו הלילה בהתנגשות, רואי בן ה-8 ואורי בת ה-12, נמסרו להשתלה. סבתם של הילדים סיפרה: "עוד לא מעכלים את הכאב, הלכו שני פרחים יפים"

משפחת ליפניק החליטה לתרום את אבריהם של רואי בן ה-8 ואורי בת ה-12, שנהרגו הלילה בתאונת הדרכים בשומרון. קרניות עיניהם הונצלו ויושתלו בחולים הממתינים להשתלה.

"כאשר נודע לאוהד, אב המשפחה, על גודל האסון שאל מיד: 'האם אפשר לתרום איברים ולהציל חיים?'", סיפרה בדמעות דודתם של הילדים ואחותו של האב, נופר ליפניק. רכב המשפחה, שבו נסעו ששת בני המשפחה, התנגש ברכב שבו נסעו חמישה פלסטינים, בסמוך לצומת שבי שומרון. האם ואחד מילדיה נפצעו קשה, האב ופעוט נפצעו בינוני.

 עליזה כהן, ששניים מנכדיה נהרגו בתאונת דרכים בשומרון
 

עליזה כהן, ששניים מנכדיה נהרגו בתאונת הדרכים בשומרון (ללא קרדיט)

 

סבתם של ההרוגים, עליזה כהן, סיפרה על מצב המשפחה לאחר האסון. "עוד לא מעכלים את הכאב שלנו", אמרה, "מתוך חמישה ילדים הלכו שניים, צדיקים, שני פרחים יפים". היא הוסיפה וסיפרה שהאם, המאושפזת במצב קשה, עדיין לא יודעת על מותם של ילדיה. 

"עצוב מאוד לאבד שני נכדים צדיקים", הוסיפה הסבתא, "זה יום קשה, כולנו עצובים". היא סיפרה כי בני המשפחה היו בדרכם חזרה מהופעה בכפר יונה, כשהתרחשה ההתנגשות הקטלנית. פרמדיקים של מגן דוד אדום, בסיוע כוח רפואה של צה"ל, קבעו את מותה של הבת, אורי, במקום התאונה. רואי פונה במצב אנוש לביה"ח, תוך כדי פעולות החייאה, אך הגיע ללא רוח חיים ונאלצו לקבוע את מותו. 

המשפחה התגוררה בהתנחלות שבי שומרון 12 שנים, לאחר שפונתה משא נור. ביישוב העידו כי האם, שעובדת כרכזת תרבות בכפר יונה, מתנדבת בקהילה לעיתים תכופות. עוד סיפרו כי המשפחה חמה מאוד ומעורבת מאוד בקהילה. "כבו לנו שני מאורות", סיפרה סבתם של הילדים מלכה ליפינק "אבל אנחנו שמחים על מה שנשאר".

 בני משפחת ליפקין, ששניים מילדיהם נהרגו בתאונה בשומרון
 

בני משפחת ליפקין, ששניים מילדיהם נהרגו בתאונה בשומרון( ללא קרדיט)

 

בתאונה נהרג גם צעיר פלסטיני כבן 25, שנסע ברכב השני. צעיר נוסף בן 25 שהיה ברכב נפצע קשה ופונה במסוק צה"ל לבית החולים בילינסון. שלושה נוסעים נוספים נפצעו קל. 

מחקירה ראשונית של המשטרה עלה כי נהג הרכב הפלסטיני איבד שליטה לאחר שנסע במהירות "שאינה מתאימה לתנאי הדרך". הוא התנגש במעקה הבטיחות ואז הוטח בחזרה למרכז הכביש וחסם את הנתיב הנגדי. רכבה של משפחת ליפניק הגיע ממול והתנגש בו.

לפי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בכביש 557 שבו התרחשה התאונה, מאז 2008 אירעו שש תאונות קטלניות, בהן נהרגו תשעה אנשים. באותו זמן התרחשו עוד תשע תאונות קשות ללא הרוגים באותו כביש. עוד נמסר מהרשות כי מתחילת השנה נהרגו בכבישים 20 אנשים.

תאונת דרכים סמוך לשבי שומרון בה נהרגו שני ילדים
 

רכב משפחת ליפניק לאחר התאונה (כיבוי אש-יו"ש)