זירת התאונה בשומרון, תיעוד מבצעי מד"א

תאונה קטלנית בשומרון: שני ילדים ישראלים וגבר פלסטיני נהרגו

שני אחים, בת 13 ובן 8, נהרגו בהתנגשות עם רכב פלסטיני, שנוסע אחד בו נהרג, בסמוך לצומת שבי שומרון. הילדים נסעו עם 4 בני משפחה שנפגעו גם הם, 4 נפצעו גם ברכב השני

  • פורסם ב:
  • 23/01/2018 23:44
  • |
  • עודכן ב:
  • 24/01/2018 06:55
  • |
  • כתבים:
  • החדשות 13

תאונה קטלנית ליד צומת שבי שומרון: שני אחים ישראלים - נערה בת 13 וילד בן 8 - וגבר פלסטיני נהרגו, ושמונה בני אדם נוספים נפצעו, בהתנגשות בין שני כלי רכב בכביש 557 שאירעה הערב (שלישי). ברכב אחד נסעו שישה בני משפחה ישראלית - זוג הורים בשנות ה-30 לחייהם וארבעה ילדים, שגילם בין חצי שנה ל-13, וברכב השני נסעו חמישה פלסטינים.

פרמדיקים של מגן דוד אדום בסיוע כוח רפואה של צה"ל קבעו את מותה של אחת בת ה-13 בזירת התאונה. כמו כן, פינו הכוחות הרפואיים לבית החולים מאיר שבכפר סבא את הפצועים הישראלים, בהם ילד בן 8 שנפצע אנוש, תוך כדי שביצעו בו פעולות החייאה - אך הוא הגיע לביה"ח ללא רוח חיים; אם המשפחה, בת 35, שפונתה במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית, וכעת מורדמת ומונשמת בביה"ח; ילד בן 12 שנפצע קשה, וכעת מורדם ומונשם; אב המשפחה, בן 37, שנפצע בינוני; ופעוט בן חצי שנה, שנפצע בינוני וכעת מצבו מוגדר יציב, כך על פי ביה"ח מאיר.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

במהלך הוועידה בדאבוס: טראמפ ייפגש עם נתניהו

שירה גפן: ליברמן שומר על ארץ ישראל מפני טקסטים שהוא לא מבין

רימון הלם הושלך לעבר תחנת משטרה במרכז תל אביב; אין נפגעים

כאמור, בכלי הרכב השני נסעו חמישה פלסטינים, ואחד מהם, גבר, נהרג בתאונה. צעיר בן 25 שנסע ברכב זה נלכד בו וחולץ, ופונה במצב קשה במסוק צבאי לבית החולים בילינסון שבפתח תקווה. שלושה נוסעים נוספים ברכב הפלסטיני נפצעו בינוני ופונו לבי"ח בשטחי הרשות. 
 

 זירת התאונה בשומרון
 

זירת התאונה בשומרון( תיעוד מבצעי מד"א)

 

פרמדיקים של מד"א, ענת גילגל ותומר פיין, שהוזעקו לזירת התאונה, סיפרו: "המראה היה מזעזע. ראינו על הכביש שני כלי רכב מעוכים לחלוטין, והמקום היה חשוך, גשום ובוצי. כוח רפואה של צה"ל שהגיע התחיל לטפל בנפגעים, ובסיוע אמבולנסים שלנו שהגיעו מהיישובים, הענקנו טיפול ראשוני לנפגעים וסייענו לחלץ אותם מהרכבים. מסוקים של צה"ל נחתו במקום. נערה בת 13 הייתה מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה. הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו בה פעולות החייאה, אך לאחר מאמצים נאלצנו לקבוע את מותה במקום. ילד בן 10 היה גם הוא מחוסר הכרה, והוא קיבל טיפול רפואי מהיר ופונה תוך כדי פעולות החייאה בניידת טיפול נמרץ צבאית לבי"ח. אישה בת 35 פונתה בהכרה כשהיא סובלת מפציעות קשות והשאר במצב בינוני. הנפגעים מהרכב הפלסטיני קיבלו טיפול ראשוני מכוחות הרפואה של צה"ל ופונו באמבולנסים של הסהר האדום שהגיעו למקום, למעט פצוע אחד שנפגע באורח קשה ופונה במסוק של צה"ל".

ביום שבת מת רוכב אופנוע בן 24 באשדוד לאחר שאופנוע השטח שלו התנגש חזיתית בטרקטורון. פרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו במצב אנוש לבית החולים "אסותא" באשדוד תוך ביצוע פעולות החייאה. בשלב מאוחר יותר נקבע מותו.

בד בבד, צעיר בן 23 נפצע בינוני וצעיר בן 16 נפצע קל בהתהפכות טרקטורון סמוך לפלמחים באותו היום. פרמדיקים של מגן דוד אדום פינו את הפצועים לבית החולים "אסף הרופא". נוסף לכך, צעיר בן 18 נפצע בינוני בהתהפכות טרקטורון ביערות מנשה והולך רגל בן 54 נפצע בינוני מפגיעת רכב בתל אביב.