צומת תפוח, פיגוע, דקירה, ניסיון פיגוע, ניסיון פיגוע דקירה,, קרן פרלמן/TPS

ניסיון פיגוע דקירה בצומת תפוח שבשומרון - אין נפגעים

שני מחבלים שנשאו סכינים נורו על ידי כוח מג"ב שהיה במקום. ניידות טיפול נמרץ של צה"ל פינו אותם במצב בינוני לביה"ח בילינסון בפתח תקווה

  • פורסם ב:
  • 23/01/2018 13:30
  • |
  • עודכן ב:
  • 23/01/2018 17:41
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

ניסיון פיגוע דקירה: שני מחבלים, חמושים ככל הנראה בסכינים, נורו ונעצרו היום (שלישי) על ידי כוח מג"ב בצומת תפוח שבשומרון. מירי הכוח נפצעו השניים בפלג גופם התחתון - מצבם בינוני. בקרב הכוחות הישראלים אין נפגעים. דיווחים ראשונים העלו חשד כי על גופו של אחד המחבלים קיים מטען אך חשד זה הוזם במהרה.

שני המחבלים הפצועים פונו על ידי ניידות טיפול נמרץ של צה"ל לבית החולים בילינסון בפתח תקווה. בהודעת המשטרה לאחר האירוע נמסר כי לוחם מג"ב שעמד בעמדת תצפית בצומת תפוח זיהה שני חשודים פלסטינים שנעו לכיוון אחת מתחנות האוטובוס בצומת. הלוחמים שנמצאו בצומת, קיבלו את הדיווח מהתצפית והחלו בנוהל מעצר חשוד לעבר החשודים במהלכו קראו להם לעצור.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

גולת הכותרת של ביקור סגן הנשיא: פנס הגיע לרחבת הכותל המערבי

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את חברי הכנסת זועבי וזחאלקה

ממשלת רואנדה על סערת מבקשי המקלט: לא נחתמה עסקה עם ישראל

זירת ניסיון פיגוע הדקירה בצומת תפוח
 

זירת ניסיון פיגוע הדקירה בצומת תפוח קרן פרלמן/TPS

 

משהמשיכו לנוע לכיוון הלוחמים מבלי להישמע להנחיות, ביצע לוחם מג"ב ירי באוויר כשלפתע אחד המחבלים שלף סכין תוך שהוא ממשיך לנוע לכיוון הלוחמים. בשלב זה ביצע אחד הלוחמים ירי לעבר פלג גופם התחתון של המחבלים, שהביא לעצירתם.

צומת תפוח שבשומרון מהווה יעד עיקרי לניסיונות פיגועי היחידים בשנתיים וחצי האחרונות. היעד של המחבלים היו ככל הנראה לוחמי מג"ב שאחראיים על אבטחת הצומת.

זירת ניסיון פיגוע הדקירה בצומת תפוח
 

זירת ניסיון פיגוע הדקירה בצומת תפוח קרן פרלמן/TPS

 

לפני שבוע סוכל פיגוע בסמוך לקבר יוסף שבשכם. כוח צה"ל שליווה קבוצה של כ-1,000 מתפללים יהודים שביקרה במקום, איתר מטען חבלה שהוטמן בסמטת הקבר, בדרך לאתר.

המטען יועד להפעלה באמצעות טלפון סלולרי. חבלנים שהגיעו למקום פוצצו את המטען. כמו כן, במהלך כניסת הכוחות ויציאת האוטובוסים מהקבר,יודו אבנים לעברם ונגרם נזק קל לאוטובוס. באירוע לא היו נפגעים.

הסכינים איתם ניסו מחבלים לבצע את פיגוע הדקירה בצומת תפוח
 

הסכינים איתם ניסו מחבלים לבצע את פיגוע הדקירה בצומת תפוח קרן פרלמן/TPS

 

בתוך כך, יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הנייה, התייחס היום לביקור סגן הנשיא האמריקני בישראל. הנייה הגיב לביקורו של סגן הנשיא בכנסת ואמר כי "נאומו של פנס אמש מוכיח כי הממשל האמריקני סוחר באזור למען היישות הציונית וביטחונה". 

הנייה אף שיבח את הפיגוע בחוות גלעד, בו נרצח הרב שבח, וטען כי זוהי התגובה להכרת הממשל האמריקני בירושלים כבירת ישראל: "זוהי רק תחילת התגובה להפלת החלטת הנשיא טראמפ. לא משנה מי עשה את הפיגוע, תבורכנה ידיו כי הוא הביע כעס על החלטת ירושלים".