הנייה: "ההחלטה האמריקנית בנוגע לי-ם היא תחילת הסוף של ישראל"

יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הנייה, התייחס לביקורו של סגן הנשיא פנס ושיבח את הפיגוע בחוות גלעד. "הפיגוע הזה הוא רק תחילת התגובה להפלת החלטתו של טראמפ"

יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הנייה, התייחס היום (שלישי) לביקור סגן הנשיא האמריקני בישראל.

הנייה הגיב לביקורו של סגן הנשיא בכנסת ואמר כי  "נאומו של פנס אמש מוכיח כי הממשל האמריקני סוחר באזור למען היישות הציונית וביטחונה".

הנייה אף שיבח את הפיגוע בחוות גלעד, בו נרצח הרב שבח, וטען כי זוהי התגובה להכרת הממשל האמריקני בירושלים כבירת ישראל: "זוהי רק תחילת התגובה להפלת החלטת הנשיא טראמפ. לא משנה מי עשה את הפיגוע, תבורכנה ידיו כי הוא הביע כעס על החלטת ירושלים".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

דיווח פלסטיני: נעצר אחיו של מפקד החוליה שרצחה את הרב שבח

דיווח: ראש ה-FBI איים להתפטר בעקבות הלחץ לפטר את סגנו

בשל שינויי האקלים: האסונות ב-2017 היו מהחמורים בהיסטוריה

הנייה ציין כי ההחלטה האמריקנית להכיר בירושלים היא "תחילת הסוף של ישראל. ואני לא מדבר מתוך סערת רגשות".

אבו מאזן במסיבת עיתונאים לפני פגישת שרי החוץ של האיחוד האירופי בבריסל

אבו מאזן במסיבת עיתונאים לפני פגישת שרי החוץ של האיחוד האירופי בבריסל( רויטרס)

 

הנייה התייחס גם לאסירים הביטחוניים המוחזקים בישראל: "על הכיבוש הישראלי להפסיק את מדיניות הצעדים הלא אנושיים כלפי אסירינו. אנו מחזיקים בקלפים למען עסקה מכובדת". 

עוד אמר יו"ר הלשכה המדינית של חמאס כי המוסד הישראלי, הוא זה שאחראי על ניסיון החיסול בצידון. "מגנה את הפשע בצידון, שניסה לפגוע באחד מאנשי חמאס. זוהי תוקפנות נגד חמאס ונגד לבנון".

 יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, אסמעיל הנייה

יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, אסמעיל הנייה( רויטרס)

 

אתמול  יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ושרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני, קיימו מסיבת עיתונאים במקביל לביקורו של סגן הנשיא. מוגריני הבהירה לאבו מאזן כי האיחוד תומך בהיותה של מזרח ירושלים בירת המדינה הפלסטינית. נוסף לכך, מוגריני קראה למעורבים בתהליך השלום לנהוג ולדבר בחוכמה ובאחריות.

אבו מאזן אמר כי הוא מבקש ממדינות אירופה להכיר במדינה פלסטינית וכי הכרה זו לא תהיה מכשול בפני תהליך השלום. "האיחוד האירופי הוא אחד מהשותפים הטבעים שלנו והחשובים שלנו מבחינה כלכלית", אמר אבו מאזן. עוד הוסיף כי "אנחנו מעריכים את העמדות של האיחוד האירופי, אבל מבקשים מהמדינות החברות בו להכיר במדינה פלסטינית. הכרה זו לא תהיה מכשול בפני תהליך השלום ויעודד את העם הפלסטיני".