תעלומת ילדי תימן: הפרקליטות הסכימה לפתוח 17 קברים

המדינה הודיעה לבית המשפט לענייני משפחה בפתח תקווה כי היא מסכימה לבקשת המשפחות להוציא צווים לפתיחת קברים וביצוע בדיקות גנטיות במטרה לבדוק קשרי משפחה

תעלומת ילדי תימן. פרקליטות המדינה מסרה היום (שלישי) הודעה לבית המשפט לענייני משפחה בפתח תקווה, לפיה היא מסכימה לבקשתן של 17 משפחות של יוצאי תימן, לתת צווים לפתיחת קברים ולביצוע בדיקות גנטיות על מנת לבדוק קשרי משפחה בינן לבין שרידי הגופות הנמצאות בקברים.

"ההחלטה התקבלה תוך שימת לב לחשיבות הציבורית של חקר האמת בדבר מותם וקבורתם של קטינים יוצאי תימן, המזרח והבלקן שהודעה על מותם נמסרה לבני משפחותיהם בשנים שלאחר קום המדינה", מסרו בפרקליטות. 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

דיווח: ראש ה-FBI איים להתפטר בעקבות הלחץ לפטר את סגנו

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את חברי הכנסת זועבי וזחאלקה

טיפולי שיניים והנחה בחשבון החשמל: מיצוי תקציב ניצולי השואה

12 קברים נמצאים בבית העלמין סגולה בפ"ת, חמישה קברים נמצאים בבית העלמין קרית שאול בת"א, קבר אחד בבית העלמין בפרדס חנה.

בפורום משפחות ילדי תימן ואחרים החטופים הגישו לפני כחצי שנה לבית המשפט בפתח תקווה 17 בקשות למתן צו לפתיחת קברים וביצוע בדיקות גנטיות כאשר התנאים והנהלים להליך פתיחת הקברים ושאלת עלויות הבדיקות יידונו ויגובשו בהליך המשפטי. "מדובר במהלך נוסף וחשוב בדרך לחשיפת האמת", מסרו בפורום, "אנו מתפללים יחד עם המשפחות שנגיע לחקר האמת ושנדע מה עלה בגורל הילדים ונביא בכך מזור ומרגוע למשפחות".

 מצבות של ילדים בבית העלמין סגולה בפתח תקווה
 

הפרקליטות אישרה לפתוח קברים. מצבות של ילדים בבית העלמין סגולה בפתח תקווה. חדשות 10

 

מליאת הכנסת אישרה ביולי האחרון בקריאה טרומית את הצעת החוק לפתיחת קברים של ילדים יוצאי תימן, מזרח והבלקן, לצורך ביצוע בדיקה גנטית לקשרי משפחה. על פי הצעת החוק, מטרתו היא "לאפשר את חקר האמת" לגבי מותם ומקום קבורתם של קטינים יוצאי תימן, מזרח והבלקן אשר הודעה על מותם נמסרה למשפחותיהם בין השנים 1948-1970. זאת מבלי שהתאפשר להם לזהות את יקיריהם ולהביאם לקבורה.