דיווח פלסטיני: נעצר אחיו של מפקד החוליה שרצחה את הרב שבח

כחלק מהמצוד שמנהלים כוחות הביטחון, צה"ל עצר בג'נין את צוהייב ג׳ראר, אחיו של אחמד נאסר ג׳ראר, מחבל חמאס שנמלט לאחר הפיגוע

בווידאו - ליברמן: "רוצחי הרב רזיאל שבח חיים על זמן שאול"

המרדף אחרי חוליית המחבלים בג'נין: הפלסטינים דיווחו כי כוחות צה"ל עצרו הבוקר (שלישי) את צוהייב ג'ראר, אחיו של מפקד חוליית החמאס שרצחה את הרב רזיאל שבח, אחמד נאסר ג'ראר, שנמלט מפעולת הימ"מ בג'נין בליל חמישי האחרון. 

כזכור, אחרי ג'ראר מתנהל מצוד וכוחות הביטחון מחפשים אחריו בגדה כדי להביא למעצרו ולחקירתו.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

דיווח: ראש ה-FBI איים להתפטר בעקבות הלחץ לפטר את סגנו

דיווח: באירופה יסרבו לבקשת אבו מאזן להכיר במדינה פלסטינית

פגישה עם ריבלין וביקור בכותל: היום ה-3 לביקור פנס בישראל

 צוהייב ג׳ראר, אחיו של המחבל שרצח את רזיאל שבח
 

צוהייב ג׳ראר, אחיו של המחבל שרצח את רזיאל שבח ללא קרדיט

 

בסוף השבוע אישר גורם ביטחוני בכיר כי אחד המחבלים עדיין נמלט וכי כוחות הביטחון עורכים אחריו מרדף. "יש לנו שמות וזיהוי מלא של כל המעורבים כולל כל הסייענים ועכשיו יהיה מרדף", הוסיף.

בתוך הרכב שממנו נורה הרב שבח היו שניים או שלושה מחבלים , אחד מהם נתפס בפשיטת הימ"מ במחנה הפליטים. בפשיטה חוסל אחד מסייעני הפיגוע, סייען נוסף חוסל לאחר שפתח באש לעבר הכוח ופצע שני לוחמים. ביתו של ג'ראר נהרס בפשיטה ועדיין לא ברור מתי נמלט מהבית, שנהרס על ידי כוחות הביטחון. ג'ראר כנראה חמוש ברובה מסוג M-16, שבו השתמש גם במהלך הפיגוע. על פי הערכות הוא עדיין בפריפריה של ג'נין. 

בנוסף טען הגורם כי חוליית המחבלים שרצחה את רזיאל שבח בפיגוע בחוות גלעד לא קיבלה הנחיות מעזה. "זאת חוליה בהתארגנות מקומית", אמר, "חמאס מתקשה כרגע לתפקד בעזה והוא הרבה יותר פעלתן ביהודה ושומרון". הוא טען שפעילי חמאס בגדה מנסים להתארגן ולהוציא פיגועים, בעקבות הקריאות הפומביות של ראשי חמאס בעזה.

הגורם הביטחוני טען כי חמאס מנסה להקים עוד זירה בדרום לבנון, משם יוכל לבצע ירי רקטות על ישראל. עם זאת הוא הבהיר כי עדיין לא ברור עם חמאס פועל בלבנון בחסות חיזבאללה. "מה שברור שסאלח ערורי יושב בבירות בחסות חיזבאללה ונמצא בקשר ישיר עם נסראללה", אמר הגורם על סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס.

 כוחות צהל עוצרים את צוהייב ג׳ראר
 

כוחות צהל עוצרים את צוהייב ג׳ראר( ללא קרדיט)