ניצולת השואה שתסתיר מבקשי מקלט: "עוצרת את הפשע"

ארגוני הסיוע מתנדבים להסתיר בבתיהם מבקשי מקלט, טייסים מצהירים כי יסרבו להטיס מגורשים, וחמ"ל מיוחד למשפחות מאמצות. "יש חוק גבוה יותר מהחוק של המדינה"

ארגוני הסיוע בישראל מרכזים מאמץ לגיוס אזרחי נגד הגירוש.

בעוד כשלושה חודשים אמורה המדינה להתחיל ביישום החלטת הממשלה לגרש את מבקשי ומבקשות המקלט מישראל למדינה שלישית. הערב (שני) מתקיימת גם הפגנה של פליטים מול בית הנשיא נגד הגירוש.

ורוניקה כהן, ניצולת מחנה ההשמדה אושוויץ, מגייסת ניצולים וניצולות נוספים שיפתחו את בתיהם בפני מבקשי המקלט. "כשאנחנו מגיעים למצב שהחוק עד כדי כך לא צודק – אז יש חוק יותר גבוה מהחוק של המדינה" אמרה כהן לחדשות עשר.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

פנס לנתניהו: הכרזת ירושלים יוצרת הזדמנות לישראלים ולפלסטינים

אש מ-3 כיוונים, פגיעה בישראלי וסיכול הברחה: תקרית הירי בגבול

אבו מאזן יבקש מהאיחוד האירופי הכרה רשמית במדינה פלסטינית

"כל היהודים שעמדו מול דלתות סגורות ולא נתנו להם להיכנס, וקל וחומר ניצולי שואה. אני חושבת שהאנשים האלה הם חלק מההיסטוריה האישית שלנו. עלינו לפעול לעצור את הפשע הזה בנחרצות. שזה פשוט לא יבוא", הוסיפה כהן, הניצולה ששרדה את מחנה המוות.

 אזרחים ישראלים שיחביאו מבקשי מקלט
 

אזרחים ישראלים שיחביאו מבקשי מקלט( חדשות עשר)

 

בין המתנגדים למתווה הגירוש נמצאים גם שלושה טייסי אל-על שהצהירו ברשתות החברתיות כי יסרבו להטיס את מבקשי המקלט למדינות שבהן נשקפת סכנה לחייהם.

מונים הרון, מבקש מקלט מסודן, מועמד לגירוש: "זה מאוד מחזק ונותן המון כוח שאתה מרגיש שאתה לא לבד ושיש מישהו שמרגיש את הכאב שלך. זה לא רק העניין הפיזי שמישהו מוכן לקבל אותך לביתו. אלא שהוא גם מבין שאתה עובר זמן מאוד קשה".

הרבה סוזן סילברמן, שפועלת למניעת גירוש מבקשי מקלט, אמרה לחדשות עשר: "נוצרה רשת של אלפי ישראלים שאומרים 'לא במשמרת שלי, לא במדינה שלי'. ואם הממשלה תצטרך לשלוח חיילים ושוטרים לבתי אזרחים – אז לא תהיה להם ברירה". 

הפגנת מבקשי מקלט מול בית הנשיא

הפגנת מבקשי מקלט מול בית הנשיא(ללא קרדיט )