חילוקי דעות בהנהגת המחאה: ההפגנות במוצ"ש חוזרות לפתח תקווה

לחדשות עשר נודע כי בין אלדד יניב ומני נפתלי נוצר קרע ולאחר מספר שבועות שבהם ההפגנה נגד השחיתות השלטונית נערכה בשדרות רוטשילד בתל אביב, היא תשוב למקומה המקורי

בווידאו: מפגינים הגיעו לבית הכנסת של היועמ"ש

חוזרים לפתח תקווה: לחדשות עשר נודע היום (שני) כי בעקבות קרע בין מובילי המחאה נגד השחיתות השלטונית, אלדד יניב ומני נפתלי, ישתנה מקום ההפגנה המרכזית, זאת לאחר מספר שבועות שבהם נערכה בשדרות רוטשילד בתל אביב. בסוף השבוע הקרוב תיערך ההפגנה בפתח תקווה, סמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שם החלה לפני למעלה משנה.

בנובמבר 2017 התראיין יניב לתכנית "הצינור" ואמר כי המחאה, שמתנהלת ללא הפסקה מדי שבוע, "זו המחאה הכי ארוכה בישראל מאז ומעולם, כזו שמתמידה בכל מוצ"ש". לדבריו, "יש עליות ויש ירידות אך יש התמדה, אין יממה שלא מדברים על זה".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

אשדוד: פדופיל נצפה בקרבת גני ילדים - ונעצר

אש מ-3 כיוונים, פגיעה בישראלי וסיכול הברחה: תקרית הירי בגבול

דיווח בלבנון: חקירת ניסיון החיסול בצידון מאשרת מעורבות המוסד

 ההפגנה ברוטשילד נגד השחיתות השלטונית
 

ההפגנה ברוטשילד נגד השחיתות השלטונית עמותת למען הצדק והדמוקרטיה

 

המחאה יצאה לדרך בסוף נובמבר 2016, עת קבוצה קטנה של אנשים, לא יותר מכמה בודדים, התאספה מול ביתו של היועמ"ש מנדלבליט בשכונת כפר גנים ג' בפתח תקווה. דרישתם של המפגינים הייתה סיום הסחבת בחקירות העוסקות בשחיתות השלטונית לכאורה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. המפגינים קבלו על כך שהטיפול בפרשיות השונות מצדו של מנדלבליט התקדם לאט, אם בכלל.

בהפגנות הראשונות שהתקיימו במקום, היועמ"ש יצא לפגוש את המפגינים ועל פי דיווחים אף לחץ את ידו של נפתלי, אב הבית בבית ראש הממשלה לשעבר.

כעבור כשנה ועל רקע הדיונים בחוק ההמלצות, ההפגנה עברה בתחילת דצמבר לשדרות רוטשילד שבתל אביב. כ-20 אלף מפגינים הגיעו למקום החדש וגורמים במשטרה אמרו כי "מעודד לראות כמה אזרחים באו להביע את זעמם נגד חוק ההמלצות". מאז, במשך כמה שבועות, התנהלה מחאה בתל אביב. כשלושה שבועות לאחר שינוי המקום, נשא אחד המשתתפים בהפגנה דגם גיליוטינה שעשוי מקרטון וגרם לסערה. בסוף השבוע האחרון התעורר דיון ציבורי לאחר שכ-12 מחברי עמותת 'זכות הצעקה' הפגינו סמוך לבית הכנסת שבו מתפלל היועמ"ש מנדלבליט וגרמו לו לעזוב את המקום לפני התכנון.