ח"כ טיבי על החרמת נאום פנס: "עמדותיו תואמות את הבית היהודי"

בריאיון לחדשות עשר אמר חבר הרשימה המשותפת כי מפלגתו תבגוד בבוחריה אם תנכח בכנסת במהלך נאום סגן נשיא ארה"ב: "ממשל טראמפ אימץ את נרטיב הכיבוש וביטל את תפקידו"

לקראת נאומו הצפוי של סגן נשיא ארה"ב בבית המחוקקים היום (שני), סגן יו"ר הכנסת, חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת), התייחס אתמול להחרמת האירוע על ידי מפלגתו. "זה צעד שכולו מחאה, מטרתו לומר שהאיש הזה והנשיא שלו גרמו להידרדרות במצב" אמר טיבי בריאיון ל"לונדון את קירשנבאום".

חבר הכנסת מהרשימה המשותפת טוען כי פנס וטראמפ "נקטו בעמדות קיצוניות ביותר, שתואמות את עמדות הבית היהודי בסכסוך. העמדות של פנס תואמות את סמוטריץ'". עוד הוסיף טיבי כי "מי שטוען שטראמפ יציג את הדיל האולטימטיבי, וערב הצגת הדיל נוקט בעמדה שכולה אימוץ נרטיב הכיבוש, לרבות בנושא ירושלים, מבטל את התפקיד של עצמו".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מחשש שיריביהם ייגזרו קופון: ליברמן ודרעי מקצינים את השיח

מבריח ישראלי נהרג בחילופי אש עם מסתערבים בסמוך לגבול מצרים

שווים מדליה: נבחרת קוריאה המאוחדת לאולימפיאדה תחולל שינוי?

 ח"כ אחמד טיבי בריאיון לירון לונדון
 

ח"כ אחמד טיבי בריאיון לירון לונדון( חדשות עשר)

 

"האיש שתפקידו לתווך בין הצדדים, בנושא ירושלים שהוא אחד הרגישים ביותר בפתרון הקבע, בא ואומר שישראל היא שתקבע למעשה את גבולות בירתה" טען ח"כ טיבי בריאיון, "הוא קיבל דה-פקטו את החלטת הסיפוח של מזרח העיר ב-1967 וביטל החלטות של מחלקת המדינה".

לטענת טיבי, אחת מהסיבות לעמדותיו של טראמפ קשורות לשלושה מהיועצים שסובבים אותו – "תומכי התנחלויות קיצוניים ביותר". לדעתו, טראמפ יכול היה לבחור ביהודים תומכי ג'יי סטריט שייעצו לו אך הוא בחר ביועצים אלה. כשנשאל טיבי על עמדת קהל הבוחרים של הרשימה המשותפת הוא השיב כי בבית הלבן יודעים היטב מה עמדותיו הפוליטיות של הציבור הערבי בישראל, הן בפן האזרחי והן בפן הלאומי: "נבגוד בבוחרים שלנו אם נתייחס אל פנס בכבוד ונעמוד שם כמו ילדים טובים", סיכם חבר הכנסת את דבריו בנוגע להחרמת הנאום.