מארגן המחאה נגד מנדלבליט: "הפייק ניוז ניצח, לא חושב שטעינו"

למרות הגינויים על ההגעה לבית הכנסת של היועמ"ש, ישי הדס אומר ב"חמש עם רפי רשף": "לא מנענו ממנו לומר קדיש". דובר משרד המשפטים: "צריך לסמן קו אדום – בסוף יישפך דם"

ישי הדס, אחד ממארגני המחאה אמש (שבת) נגד היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט בבית הכנסת שבו הוא מתפלל, אמר ב"חמש עם רפי רשף" כי "המחאה לא הייתה טעות ולא פגעה במאבקנו". עם זאת, הדס טען כי "הנזק העיקרי הוא הפייק ניוז המאורגן ששינה לחלוטין את מה שאירע. הם יכולים להגיד שיש להם ניצחון קטן בכיס".

הדס הסביר את הבחירה להגיע לבית הכנסת: "לאחר שמנעו מאיתנו להפגין ליד ביתו, רצינו למצוא מקום שבו יש סיכוי גבוה לפגוש איתו. אחרי שנה של התחמקויות מצידו קיווינו שזה המקום הנכון". הדס הוסיף כי למרות הגינויים מקיר לקיר במערכת הפוליטית הוא "אינו מרגיש צורך להתנצל".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

אנחת רווחה למרקל: המפלגה הסוציאל-דמורקטית בדרך לממשלה

היא נפתחה לפני שלושה ימים וכבר מסתמנת כפיצה הכי טובה בארץ

במחאה על האלימות כלפי נהגים: כל קווי אגד יושבתו מחר בבוקר

 ישי הדס, ממארגני המחאה נגד מנדלבליט
 

ישי הדס, ממארגני המחאה נגד מנדלבליט( חדשות עשר)

 

משה כהן, דובר משרד המשפטים, אמר ל"חמש עם רפי רשף" כי "בשום שלב היועמ"ש לא היה בסכנת חיים, אך הוא הבין שאם הוא ייצא למפגינים במסגרת ברכת הלבנה תפרוץ אלימות".

כהן גינה את המפגינים ואמר "בית כנסת ובית קברות הם מקומות שצריכים להיות מחוץ לתחום". עוד הוסיף כי "אדם לא צריך להיות מאוים בגלל שהוא ראש התביעה במדינה". בהמשך החריף כהן את הטון ואמר: "כשלא מסמנים קו אדום זה עלול להיגמר בשפיכות דמים"

 משה כהן, דובר משרד המשפטים
 

משה כהן, דובר משרד המשפטים (חדשות עשר)

 

אתמול הגיעו מפגינים לבית הכנסת שבו מתפלל היועמ"ש אביחי מנדלבליט, במטרה למחות על התנהלותו בנוגע לתיקים הקשורים בחקירות ראש הממשלה. מאבטח ממשרד המשפטים הגיע במיוחד לחלץ אותו דרך הדלת האחורית של בית הכנסת, זאת מכיוון שחשש לעזוב את בית הכנסת לבדו. בעקבות העזיבה המוקדמת מנדלבליט לא הספיק לומר "קדיש" על אימו שהלכה לעולמה לפני שלושה שבועות.