עהד תמימי מובלת על ידי שוטרים לבית המשפט הצבאי באזור יהודה ושומרון, רויטרס

הרשות להאג: מקרה תמימי מעיד על פשעי מלחמה נגד ילדים

משרד החוץ הפלסטיני פנה לבית הדין הבין-לאומי וטען כי מעצרה של הנערה מנבי סלאח הוא דוגמה למערכת כובשת וגזענית שישראל מפעילה נגד האוכלוסייה הפלסטינית

  • פורסם ב:
  • 20/01/2018 13:40
  • |
  • עודכן ב:
  • 20/01/2018 17:53
  • |

פרשת תמימי להאג: סוכנות הידיעות הפלסטינית "וופא" דיווחה היום (שבת) כי משרד החוץ הפלסטיני פנה לבית הדין הבין-לאומי בהאג בנושא פשעי ישראל נגד העם הפלסטיני והדגיש את הפרת זכויות הילדים ובפרט מעצרה של עהד תמימי.

לפי הדיווח, שר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מאלכי דרש לנקוט בכל הצעדים האפשריים על מנת לספק הגנה לילדים הפלסטינים ולהעמיד לדין את "פושעי המלחמה הישראליים". במכתב ששלח אל-מאלכי נכתב: "ההתנהלות השיטתית הזו היא חלק ממערכת כובשת וגזענית שממשלת ישראל מפעילה נגד האוכולסייה הפלסטינית".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הפיצוי הישראלי לירדן: 5 מיליון דולר לכל משפחות ההרוגים

כלב נובח כן מתפלל: הברכה המיוחדת של חיות המחמד בספרד

ביום השנה להשבעת טראמפ: הממשל האמריקני הושבת

עהד תמימי מובלת על ידי שוטרים לבית המשפט הצבאי באזור יהודה ושומרון
 

עהד תמימי מובלת על ידי שוטרים לבית המשפט הצבאי באזור יהודה ושומרון( רויטרס)

 

מוקדם יותר השבוע הורה בית המשפט הצבאי ביהודה ושומרון הורה על הארכת מעצרה של תמימי בת ה-16, שתועדה כשהיא מכה חייל וקצין בנבי סלאח, לפני כחודש, עד לתום ההליכים בעניינה. תמימי הואשמה בעבירות תקיפה, זריקת אבנים, השתתפות בהפרות סדר, איומים והסתה.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בירך על הארכת המעצר. "יש צדק בבית הדין הצבאי", כתב בחשבון הפייסבוק שלו, " אני מברך על ההחלטה להשאיר את הפורעת עהד תמימי במעצר עד תום ההליכים. המסר שלנו ברור - מדינת ישראל לא תאפשר פגיעה בחיילי צה"ל ומי שינסה לפגוע ישלם מחיר כבד".

פרקליטתה של תמימי, עו״ד גבי לסקי, מסרה בתגובה: "לא הופתענו שבית המשפט החליט להשאיר את עהד ואת אמה נרימאן במעצר עד לסיום ההליכים המשפטיים כנגדן אך התאכזבנו שבית המשפט קיבל את הפגיעה הקשה בנערה בת 16, שנעצרה באמצע הלילה ושזכויותיה המשיכו להיפגע אף במהלך חקירתה. החלטה זו ממחישה שוב כי בית המשפט מצדיק קיום של שתי מערכות חוק שונות שחלות על עבירות שבוצעו באותו מקום, בשטחים, בהתאם להשתייכות הלאומית של מבצע העבירה: פלסטינים החיים תחת כיבוש, ומתנחלים הנהנים מכל הזכויות הנובעות ממעמדם כאזרחים ישראלים.

עוד הוסיפה: "בהקשר הזה יש לציין כי על אף שבית המשפט מייחס לעהד, נערה בת 16, עילת מעצר של מסוכנות בלבד, הרי בית המשפט לא מוכן לשקול כל חלופת מעצר אפשרית. זאת למרות שבמקרים אחרים, בהם מתנחלים בגירים פגעו בכוחות הביטחון ונעצרו הם שוחררו ולא הושארו במעצר עד תום ההליכים".