יעד לפיגוע. שר הביטחון אביגדור ליברמן, ללא קרדיט

ליברמן: הרב הראשי הספרדי לא ישתתף באירועים של צה"ל

שר הביטחון סייר באשדוד בצל מחאת התושבים על חוק המרכולים והתייחס לאמירות רבנים על שירות נשים בצבא: "זה לא סביר לתקוף את צה"ל ואחר כך עוד להשתתף באירועים"

  • פורסם ב:
  • 20/01/2018 10:30
  • |
  • עודכן ב:
  • 20/01/2018 17:50
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיע הבוקר (שבת) לאשדוד והתייחס לאמירות הרבנים נגד הרמטכ"ל וצה"ל. לדברי ליברמן, ההתבטאויות האלה מעודדות פילוג שפוגע בחוסן הלאומי. "שמעתי לאחרונה שרבה של צפת דורש להדיח את הרמטכ"ל והרב אבינר שקורא לא להתגייס לצהל כי אין יחידות נפרדות, ושהרב הראשי לישראל מגבה אותו, זה לא סביר ומקובל. נשים תמיד היו חלק מצה"ל, אין לאמירות האלה מקום. הם חייבים להבין שהם עובדי מדינה, הם חייבים לייצג את עמדות המדינה ולא נגד המדינה. הנחיתי את הצבא שלא הרב הראשי לישראל (יצחק יוסף, א.ב), ולא הרב אבינר והרב של צפת ייקחו חלק באירועים של צה"ל, הם צריכים להירגע ולכבד את כולם. זה פשוט דבר בלתי סביר לתקוף את צה"ל, לדבר נגד שירות, ואחר כך עוד להשתתף באירועים במסגרת צבאית", אמר ליברמן.

קריאות הרבנים החלו השבוע בעקבות מינויה ההיסטורי של מפקדת טייסת ראשונה בחיל האוויר. שמואל אליהו, רבה של צפת, קרא, כאמור, לפטר את הרמטכ"ל איזנקוט. לאחריו, הגיעה קריאתו של הרב אבינר לסירוב פקודה בגדודים המעורבים. בתגובה, 3 רבנים דתיים-לאומיים מרכזיים שלחו לרמטכ"ל איגרת תמיכה. "מאמציך לאפשר לחיילים לשמור על ערכיהם ראויים לשבח", נכתב בה. 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

ביום השנה להשבעת טראמפ: הממשל האמריקני הושבת

כלב נובח כן מתפלל: הברכה המיוחדת של חיות המחמד בספרד

בשוך סערת הבזק: עלייה בטמפרטורות - שבת מושלמת לטיולים בטבע

שר הביטחון ליברמן והשרה סופה לנדבר בסיור באשדוד
 

שר הביטחון ליברמן והשרה לקליטת עלייה לנדבר בסיור באשדוד ללא קרדיט

 

ליברמן, שהגיע לעיר בצל מחאת התושבים על אישור חוק המרכולים, טען כי מפלגתו עשתה כל שביכולתה על מנת למנוע מהחוק לעבור. "אנחנו ימין ואנחנו לא נפיל ממשלת ימין", אמר שר הביטחון. "מי שמנסה להפיל את ממשלת הימין הן המפלגות החרדיות, שרוב בוחריהן לא משלמים מסים ולא משרתים בצבא". "עד לאחרונה חיו באשדוד בהרמוניה ועכשיו העיר מפולגת עקב חוק המרכולים, אני מקווה שזה לא יהיה בערים אחרות, הפילוג הזה פוגע בחוסן הלאומי", הוסיף שר הביטחון. "מי שאומר שהחוק לא רלוונטי - טועה ומטעה".

מוקדם יותר השבוע פרסמה עיריית אשדוד מודעת דרושים עבור מחלקת הפיקוח העירוני, שבה מחפשים סטודנטים לעבודות אכיפה שונות בעיר. על פי המודעה, הגדרת התפקיד היא "שיפור איכות החיים של תושבי העיר ופיקוח על בקרת ביצוע, הכולל השלטת סדר ואבטחה באירועים מיוחדים". פרט בולט במודעה הוא הפנייה לקהל היעד שנדרש לתפקיד - אוכלוסיות ש"יום שבת איננו יום המנוחה שלהן".

 מפגינים בשאדוד באחד ממרכזי הקניות בעיר נגד סגירת עסקים בשבת
 

מפגינים בשאדוד באחד ממרכזי הקניות בעיר נגד סגירת עסקים בשבוע שעבר אביחי דלאל

 

המודעה של עיריית אשדוד פורסמה ככל הנראה בעקבות דבריו של חבר הכנסת משה גפני (ש"ס), שנאמרו בכנס התאחדות של ארגון "איחוד הצלה" במוצ"ש, כי פקחים יאכפו סגירת עסקים שיפעלו בשבת בניגוד לחוק. בהקלטה של גפני, שפורסמה לראשונה באתר "כיכר השבת", נשמע חבר הכנסת מתייחס לחוק המרכולים שעבר לפני שבוע, ואומר כי "היה סיכום אצל ראש הממשלה וזה מה שאמור עכשיו להיות. יש בעיה גדולה של אכיפת החוקים".

שר הביטחון ליברמן, התייחס לנושא וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "הגעתי למסקנה הסופית שח"כ גפני כרת ברית סודית עם ח"כ יאיר לפיד. אין שום הסבר הגיוני אחר לדברי ההתלהמות ששמענו אתמול מפיו. אני בטוח שעד לסוף היום יזכה לזר פרחים ענק מיו"ר יש עתיד".

ביום שבת שעבר הפגינו אלפים מתושבי אשדוד מול בניין העירייה, זאת במחאה על החלטת העירייה לסגור את מרכזי הקניות שבעיר, כחלק מיישום חוק המרכולים שאושר במליאת הכנסת. מוקדם יותר באותו היום הפגינו מאות תושבים באחד ממרכזי הקניות שבאשדוד, בשעה שהפקחים הגיעו לאכוף את החלטת ראש העירייה לקנוס את החנויות אשר עובדות במהלך השבת. לטענת המפגינים, ראש העיר יחיאל לסרי נכנע ללחץ הציבור החרדי.

חוק המרכולים, שמאפשר לשר הפנים לחסום חוקי עזר עירוניים שנוגעים לפתיחת עסקים בשבת, אושר לפני כשבועיים במליאת הכנסת. 58 חברי כנסת תמכו ו-57 התנגדו לחוק.