נחיתה קשה: מטוס בגרמניה נאבק ברוחות העזות בדרכו לקרקע • צפו

בעולם מתקשים להתאושש מהחורף המקפיא ומזג האוויר משפיע גם על התנועה האווירית. באירופה נושבות רוחות של 140 קמ"ש, בעוד שבארה"ב יורד שלג ללא הפסקה במשך ימים ארוכים

מטוס שהתקרב לנחיתה בנמל תעופה שבדיסלדורף, גרמניה, נאלץ להתמודד עם הרוחות החזקות במיוחד שפוקדות את האזור. בסרטון שפורסם ניתן לראות את כלי הטיס מצליח בקושי רב, תוך כדי שהוא מטולטל מהרוחות, להגיע לנחיתה בטוחה.

במקביל, גל הקור הקיצוני שהיכה בחוף המזרחי של ארצות הברית, ממאן להסתיים ולעבור הלאה. רבים מתושבי המדינה מתמודדים עם רוחות מקפיאות, ולחילופין עם סופות שלגים בקנה מידה היסטורי, כשבמקומות מסוימים נרשמו כמעט 50 מעלות מתחת לאפס.

מזג האוויר הקשה סיפק לכלי התקשורת בארצות הברית ובעולם לא מעט תמונות מרהיבות לאורך השבועות האחרונים - החל ממפלים שקפאו, דרך מפרצים שהפכו למגרשי קרח ענקיים, ועד לאיגואנות שלא עמדו בקור ופשוט צנחו מהעצים.

כתבות נוספות בחדשות עשר:

לאורה ואמה נאבקות על הישארותן בישראל - האב כבר גורש

פרסום ראשון: מסמך פלסטיני המתאר את תכנית השלום של טראמפ

גורם ביטחוני בכיר: מנהלים מרדף אחר המחבל שהצליח לברוח בג'נין

 חורף ברוסיה 2018
 

חורף ברוסיה 2018(אינסטגרם )

 

מנגד, בחוף המערבי, מפולות הבוץ בקליפורניה השלימו את התחושה האפוקליפטית השוררת לאחרונה במדינה. לאחר שהשריפות הקשות שהיכו בקליפורניה בתחילת דצמבר גרמו להחרבת יערות שלמים, הגשמים העזים שירדו בשבוע שעבר לא יכלו לעצור את השיטפונות שבאו בעקבותיהם.

כאמור, מזג האוויר הקר במיוחד לא פסח על אירופה - השיא היה ברוסיה, שם נמדדו כ-70 מעלות מתחת לאפס. הולנד, מנגד, הושבתה לחלוטין בעקבות רוחות שנשבו במהירות של 140 קמ"ש. גם גרמניה, בריטניה וספרד סבלו מרוחות ושלגים קשים. אזרחי היבשת אמנם מורגלים לקור קיצוני, אך תנאי מזג האוויר גרמו לרבים להיתקע במשך שעות ארוכות בכבישים חסומים.