לוחמי הימ"מ במחנה הפליטים: תיעוד הפשיטה בג'נין

סרטונים חדשים שפרסמה המשטרה מראים את הכוחות במהלך הפעולה לחיסול חוליית המחבלים האחראית לרצח רזיאל שבח. שני לוחמים נפצעו קשה וקל במהלך הפשיטה

הפשיטה בג'נין: סרטונים חדשים שפורסמו מראים את לוחמי היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור של המשטרה, בפעולה שלשום (חמישי), לחיסול חוליית המחבלים שחבריה רצחו את הרב רזיאל שבח בפיגוע בחוות גלעד.

בסרטונים נראים לוחמי הימ"מ פועלים בלב מחנה הפליטים בג'נין, שם התחבאו המחבלים. שני לוחמים נפצעו, קשה וקל, בפשיטה על אחד מבתיהם של המחבלים, כשנפתחה עליהם אש. ככל הנראה שני מחבלים חוסלו, מחבל נוסף נעצר במהלך הפעולה. בפעילות השתתפו כוחות מיוחדים של המשטרה ומג"ב, גדוד הסיור של גבעתי, כוחות הנדסה ואיסוף קרבי. 

הכוחות סגרו במהלך הלילה על האזור שבו שהתה החוליה, זאת על פי מודיעין מדוייק שהתקבל קודם לכן. אחד המחבלים פתח באש לעבר הכוח וחוסל, אחר התבצר בבית והופעל נוהל "סיר לחץ", בסופו הופל הבית עליו בעזרת כוחות הנדסה. במקביל התפתחו במקום הפרות סדר. מחבל שלישי נעצר בתחנת דלק לא הרחק מהמקום. 

 פעילות מגב בגנין
 

פעילות מגב בגנין( דוברות המשטרה )

 

עם זאת, לאחר 15 שעות פעילות בעיר ג'נין, לא ניתן היה לקבוע סופית כי חוליית הטרור אכן סוכלה במלואה. בשב"כ מחכים לראות מה ימצא בין הריסות בית המחבל שנהרס. ייתכן שנקבר ונהרג אך גם ייתכן כי הצליח להימלט לפני התקיפה. בכלי התקשורת הפלסטיניים דווח כי גופתו של המחבל שביתו נהרס, אחמד נאסר ג'ראר, לא נמצאה תחת ההריסות.

הבוקר פשטו כוחות צה"ל על שתי דירות בעיירה אל-יאמון, מערבית לג'נין, כך דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים. על פי הדיווח, הכוחות עצרו שלושה חשודים, החרימו טלפונים ניידים ומחשבים וכן לקחו מצלמות אבטחה פרטיות מסביב לדירות.

במקביל הודיע סגן מושל ג'נין כי צוותי חילוץ פלסטיניים, יחד עם הסהר האדום, ממשיכים גם הבוקר בחיפושים תחת ההריסות בבית ההרוג מהפשיטה. עד כה, כך דווח, הסירו הכוחות כ-90% מתוך ההריסות של שלושת הבתים שצה"ל הרס.