נסראללה: ישראל אחראית לניסיון החיסול של בכיר חמאס בלבנון

מזכ"ל חיזבאללה האשים את ישראל בפיצוץ בצידון, שממנו נפגע אחיו של אחראי הקשר בין חמאס לחיזבאללה. על הפשיטה בג'נין: "כישלון ישראלי, התמודדות הפלסטינים הירואית"

בווידאו: ניסיון החיסול בצידון

חסן נסראללה, מזכ"ל חיזבאללה, האשים אתמול (שישי) את ישראל באחריות לניסיון חיסול פעיל החמאס הבכיר השבוע בצידון. "כל האינדיקציות אומרות שישראל ביצעה זאת", אמר, "זו חדירה לריבונות הישראלית ומעשה תוקפנות נגד לבנון, על ממשלת לבנון לחקור ולומר כיצד היא מתנהגת בעניין זה".

ביום ראשון השבוע נפצע קל מוחמד אבו חמזה חמדאן בפיצוץ רכב בצידון. ככל הנראה יעד החיסול היה אחיו, אוסמה, איש הקשר בין חמאס לחיזבאללה בלבנון. דיווחים בלבנון טענו שהמטען הופעל באמצעות שלט רחוק על ידי אדם שעקב אחר המתרחש. לפי הדיווחים, בכיר החמאס נפצע ולא נהרג בפיצוץ, כי עמד בסמוך לתא המטען. ברשת "אלמיאדין" הוסיפו כי מקורות ששהו בשטח ראו מטוס ישראלי חג בשמיים בעת הפיצוץ.

כתבות נוספות בחדשות עשר:

משפ' גולדין: על ישראל להחזיק את הגופות מג'נין עד השבת החללים

דיווח: חמאס הוציא להורג משתף פעולה עם ישראל

הותר לפרסום: המשטרה שחררה גבר שנחטף בגלל חוב כספי

 מזכ"ל חזבאללה חסן נסראללה
 

מזכל חיזבאללה חסן נסראללה( רויטרס)

 

נסראללה, בנאום לזכרו של פאיז מורנייה, אביו של עימאד מורנייה, התייחס גם לפשיטה בג'נין על חוליית המחבלים שאחראית לרצח רזיאל שבח בחוות גלעד. "העם הפלסטיני יוצא בכל יום שישי לנקודות המגע, ועושה אף יותר מזה", אמר, "למשל ההתמודדות ההירואית שהייתה בג'נין, והכישלון הישראלי בפעולה זו".

מזכ"ל חיזבאללה התייחס גם למשבר בין הפלסטינים לארצות הברית, שהתבטא בנאומיו האחרונים של אבו מאזן. "הפלסטינים ממשיכים להתנגד לעסקת המאה וקוראים לה סטירת המאה", אמר, "זו סטירה לכל המוסלמים ולכל הערבים, אולם רבים מהם לא נוקפים אצבע בנוגע לכך, ההפך - הם מחדשים קשרים ופותחים מחדש שגרירויות של ישראל".

נסראללה הוסיף התנגדות לנרמול היחסים בין ישראל ללבנון. "בנוגע לעניין הנורמליזציה עם ישראל, זו נקודה של וויכוח", אמר, "על לבנון לא לאפשר נורמליזיציה עם ישראל כל עוד אין שלום צודק וכולל". הוא טען גם כי יש להתנגד לנורמליזציה "מתחת לשולחן". "יש בלבנון רבים שלא יאפשרו צעדים תחת השולחן, לא בתרבות, לא בקולנוע ולא בתיירות. מי שנוקט בנורמליזציה עם ישראל נוגד את המדינה הלבנונית".