ליברמן: "רוצחי הרב רזיאל שבח חיים על זמן שאול"

שר הביטחון ביקר את לוחמי הימ"מ שנפצעו בפשיטה בג'נין, והבטיח כי כוחות הביטחון יגיעו לכולם: "אף אחד לא יסתובב חופשי". בנוסף טען: חמאס מנסה להתבסס בדרום לבנון

רצח הרב רזיאל שבח: שר הביטחון אביגדור ליברמן ביקר בצהריים (שישי) את שני לוחמי הימ"מ שנפצעו בפשיטה שלשום, והתייחס לטענות לפיהן מפקד החוליה, אחמד ג'ראר, עדיין מסתובב חופשי. "הוא צריך לדעת שהוא חי כרגע חיי כלב בבריחה", אמר השר, "הוא חי על זמן שאול, נשיג אותו".

"אנחנו יודעים הכל", הוסיף ליברמן, "מי המחבלים, מי הסייענים, מי האנשים הנוספים שהיו סייענים לפיגוע ונגיע לכולם. אף אחד לא יסתובב חופשי, נגיע לכולם, נביא את כולם והם ישלמו את מלוא המחיר". הוא התייחס גם למצב הכללי של חמאס ואמר: "הוא מתקשה להוציא היום פיגועים מרצועת עזה, נמצא שם במצב מאוד מאוד קשה, מנסה כרגע להוציא פיגועים מיהודה ושומרון וגם מנסה לפתח זירות חדשות, בהן לבנון".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

הותר לפרסום: המשטרה שחררה גבר שנחטף בגלל חוב כספי

ראש המועצה, הטייקון והקרקע: איך הגיע מפעל מסוכן לפתח הקיבוץ?

שלג כבד בחרמון, כבישים נחסמו - וכמה גשם ירד? | כל העדכונים
 

מוקדם יותר הבוקר פשטו כוחות צה"ל על שתי דירות בעיירה אל-יאמון מערבית לג'נין, כך דיווחו הבוקר כלי תקשורת פלסטיניים. על פי הדיווח הכוחות עצרו שלושה חשודים, החרימו טלפונים ניידים ומחשבים וכן לקחו מצלמות אבטחה פרטיות מסביב לדירות.

במקביל הודיע סגן מושל ג'נין כי צוותי חילוץ פלסטיניים, יחד עם הסהר האדום, ממשיכים גם הבוקר בחיפושים תחת ההריסות בבית ההרוג מהפשיטה. עד כה, כך דווח, הסירו הכוחות כ-90% מתוך ההריסות של שלושת הבתים שצה"ל הרס.

פגישה בין הוריו של רזיאל שבח שנרצח בחוות גלעד בפגישה עם לוחם היממ שנפצע בפשיטה בה חוסל אחד המחבלים שביצע את הפיגוע
 

הפגישה בין הלוחם הפצוע להוריו של רזיאל שבח, אמש

 

אמש הודיעו בבית החולים רמב"ם שבחיפה כי לוחם הימ"מ שנפצע קשה מירי בחזהו במהלך הפשיטה, שב להכרה לאחר כמה שעות, ומצבו מוגדר כעת יציב. הוריו של רזיאל שבח, שנרצח בחוות גלעד בשבוע שעבר ושאחרי רוצחיו נערך המצוד בג'נין שלשום, ביקרו בלילה את הלוחם הפצוע, וחיזקו אותו.

ובתוך כך נמשך המצוד אחר החולייה שביצעה את הפיגוע. במערכת הביטחון הולכת ומתחזקת הבוקר ההערכה כי ראש חוליית המחבלים, אחמד ג'ראר, הצליח להימלט, או שכלל לא שהה בבית שנהרס על ידי הכוחות של ההנדסה הקרבית. על פי דיווחים פלסטיניים, לא נמצאה כל גופה תחת הריסות הבית, וכל כן במערכת הביטחון ממשיכים בניסיון לאתר את יתר חברי החוליה. 

ובחמאס מאשימים את מנגנוני הביטחון הפלסטיניים בשיתוף פעולה עם ישראל, באופן שהוביל לפשיטה, שבמהלכה נהרג לפחות מחבל אחד, ונעצרו שניים נוספים, שלשום. על פי ההערכות, ניסיונות הפיגוע מצד חמאס וארגונים אחרים יימשכו ואף יסלימו.