הרב יצחק יוסף במוזיאון ישראל בעת קבלת פנים שנערכה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, חדשות עשר

סערת הנשים בצה"ל: הרב הראשי שיבח את הרב שהתנגד לשירות משותף

הרב יצחק יוסף שוחח עם רבה של צפת, שמואל אליהו, ושיבח אותו על דבריו בעניין גיוס נשים: "אביך, חכם מרדכי אליהו זצ״ל, שמח בך בשמים, אל תירא ואל תיחת"

בווידאו: רבנים בציונות הדתית שלחו מכתב תמיכה לרמטכ"ל

על רקע הסערה שעורר מינויה ההיסטורי של מפקדת טייסת ראשונה בחיל האוויר, הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף, שוחח היום (חמישי) עם חבר מועצת הרבנות הראשית ורבה של העיר צפת, שמואל אליהו, ושיבח אותו על הדברים שאמר בעניין גיוס נשים לצה"ל. "אביך, חכם מרדכי אליהו זצ״ל, שמח בך בשמים, אל תירא ואל תיחת", מסר לו. 

אתמול התראיין רבה הראשי של צפת לגל"צ ואמר כי "הצבא נכנס לאג'נדה פמיניסטית מטורפת. שרי הממשלה וראש הממשלה צריכים להגיד לאיזנקוט להחזיר את המפתחות וללכת הביתה". זאת בהמשך לדבריו של רב בכיר אחר בציונות הדתית, ראש ישיבת "עטרת כהנים" הרב שלמה אבינר, שאמר אתמול באתר "כיפה" כי "בינתיים אין ללכת לצבא או יחידה נפרדת או לא להתגייס בינתיים", בתשובה לשאלה של תלמיד שאמר שהוא חושש מבחינה הלכתית משירות משולב עם חיילות.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

בית הזוועות: הילדים הורשו לאכול פעם ביום ולהתקלח פעמיים בשנה

הילד מוישי חזר עם נתניהו לזירת הפיגוע בו איבד את הוריו בהודו

הנרצח באשדוד - עובד נמל אב ל-4; שכנו שחזר את הרצח

 הרב יצחק יוסף במוזיאון ישראל בעת קבלת פנים שנערכה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ
 

הרב יצחק יוסף במוזיאון ישראל בעת קבלת פנים שנערכה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ( חדשות עשר)

 

כפי שפורסם לראשונה בחדשות עשר, בעקבות הקריאה של הרב אליהו לפטר את הרמטכ"ל וקריאתו של הרב אבינר לסירוב פקודה בגדודים המעורבים, החליטו שלושה רבנים מרכזיים בציונות הדתית לפרסם מכתב תמיכה ברב אלוף גדי איזנקוט.

חיים דרוקמן, ראש ישיבת "אור עציון", אלי סדן, ראש מכינת "בני דוד" ויעקב מדן, ראש ישיבת "הר עציון", הביעו הערכה על תפקודו של הרמטכ"ל וכתבו באיגרת "לקראת תחילת השנה הרביעית לשירותך כרמטכ"ל רצינו להודות לך על כל שעשית למען ביטחון ישראל ולחיזוק ולגיבושו של צה"ל". בנוסף, הודו הרבנים לאיזנקוט על "המהלכים הרבים שעשית לחיזוק צה"ל כצבא העם, ולכך שחייל יוכל להרגיש בו נוח יחד עם שמירה על ערכיו ואמונותיו. מאמציך אלו ראויים לכל שבח".

לקראת סיום המכתב הביעו הרבנים תקווה שהמצב בצה"ל יישמר תחת פיקודו של רב האלוף, וכתבו: "אנו גאים לחנך את תלמידנו לעשות הכול כדי להשתלב בצה"ל ובדגש על היחידות הקרביות, ובטוחים שתמשיך ותעמיק את המהלכים החשובים שהובלת בשנה האחרונה".

הרמטכל גדי איזנקוט בכנס השנתי לזכרו של רב-אלוף אמנון ליפקין-שחק במרכז הבינתחומי הרצליה
 

הרמטכל גדי איזנקוט  עדי כהן צדק

 

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' הצטרף לדברי הרבנים אליהו ואבינרי ואמר כי "צה"ל צריך לנצח מלחמה ולא לקדם ערכים 'נאורים וליברלים', זוהי תכליתו. יש תפקידים ומקצועות שמתאימים לגברים ויש לנשים, כך הקב"ה ברא את העולם וכך טוב לעולם, אוי ואבוי אם כל הגברים יהפכו לנשים או להפך". הוא הוסיף: "העולם חייב דמויות גבריות ונשיות, כל מי שמנסה לטשטש את ההבחנות הפשוטות האלה עושה עוול לעצמו ולעולם".

יו"ר מפלגתו של סמוטריץ', שר החינוך נפתלי בנט, הגיב לדבריו ולקריאה של רבנים לפיטורי הרמטכ"ל, בשל שילוב נשים בצבא. "אני דוחה לחלוטין כל קריאה שלא להתגייס לצה״ל, ואת הקריאה החצופה לפטר את הרמטכ״ל", כתב בנט בחשבון הטוויטר שלו. "קריאות אלו נובעות מחרדה כנה אך שגויה של קבוצות מסוימות כאילו צה״ל החליט לאמץ אג'נדה פמיניסטית ליברלית רדיקלית על חשבון מבצעיות וניצחון במלחמה", הוסיף בנט.