הילד מוישי חזר עם נתניהו לזירת הפיגוע בו איבד את הוריו בהודו

מוישי הולצברג הגיע עם רה"מ לביקור בבית חב"ד במומבאי, וסייר בביתו הישן, לראשונה מאז שהתייתם. "אני חוזר לחדרי אחרי 9 שנים. לבי פועם, לבי נרגש, לשוב לבית הוריי"

  • פורסם ב:
  • 18/01/2018 17:21
  • |
  • עודכן ב:
  • 18/01/2018 21:11
  • |
  • כתבים:
  • ספי עובדיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום (חמישי) לבית חב"ד במומביי, זאת במסגרת ביקורו הדיפלומטי בהודו. אל נתניהו התלווה אורח מיוחד - מוישי הולצברג, שאיבד את הוריו בפיגוע בבית חב"ד, שאירע בנובמבר 2008.

הולצברג בן ה-11 הוזמן להצטרף אל נתניהו לביקורו במדינה הדרום-אסייתית, זאת בעקבות ביקורו בישראל של ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, שנערך בחודש יולי שעבר.

כתבות נוספות בחדשות עשר:

האם רב העיר פתח תקווה תפר מכרז?

טורקיה תפעל צבאית בסוריה; דמשק: ניירט מטוסים שיתקפו

תקלה חוזרת: נוסעי אל על עוכבו שעות בתוך המטוס

מוישי הולצברג, שאיבד את הוריו בפיגוע בבית חב"ד ב-2008, עם ראש הממשלה נתניהו
 

מוישי הולצברג, שאיבד את הוריו בפיגוע בבית חב"ד ב-2008, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. אבי אוחיון, לע"מ

 

ראש הממשלה נתניהו סייר ביחד עם הולצברג בחדר ילדותו של האחרון, שהיה בבית חב"ד במומבאי - המקום בו התרחש אירוע הטרור, שאירע כאשר הילד היה בן שנתיים. בפיגוע נהרגו שישה יהודים, ביניהם הוריו של מוישי - הרב גבריאל ורבקה הולצברג, שניהלו את הבית.

בעת הביקור בחדר, נתניהו סימן על הקיר את גובהו של הולצברג, דבר שלטענת מוישי, אימו המנוחה נהגה לעשות. ראש הממשלה פנה אל הילד ואמר, "אני נרגש להיות כאן אתכם, איתך מוישי. אני רואה שאתה מתפתח וגדל יפה, ומדדנו עכשיו את הגובה שלך. אתה בן 11 - עוד מעט בר מצווה, ואחר כך, כשתקים משפחה, גם אז תזמין אותי".

בתוך כך, נתניהו הודה לסנדרה, המטפלת שהצילה את חייו של מוישי בעת הפיגוע, וכן חיזק את ידיה. בנוסף, ראש הממשלה והילד מוישי הסירו את הלוט מפינת הזיכרון שהוקמה במקום הפיגוע.

בעת הביקור הבית חב"ד, הילד מוישי לא הסתיר את התרגשותו מהמעמד. "לבי פועם, לבי נרגש, לשוב ולחזור לבית הוריי, בית חב"ד שנבנה ושופץ מחדש. כאן נולדתי, כאן גדלתי שנתיים ימים. ספגתי לתוך נשמתי את השליחות של הורי האהובים. הייתי הבן היקיר להוריי וילד שעשועים לאורחיי. בכל פעם שחזרנו מביקור בארץ, כל העובדים כאן התחרו מי יקנה לי הכי הרבה בלונים. הוריי קנו לי את כל המשחקים שבעולם. אמי שרטטה עם הקו על הקיר ובכל פעם סימנה כמה גבהתי. אבא בנה לי מטבח מדהים מעץ, מרוב אהבתו אליי".

כמו כן, הולצברג הודה לנתניהו שהזמין אותו להצטרף לביקורו בהודו. "אני חוזר הביתה, אני חוזר לחדרי לאחר פרידה של 9 שנים. תודה לך ראש ממשלתי היקר על קיום ההבטחה".

 מוישי הולצברג, שאיבד את הוריו בפיגוע בבית חבד ב-2008, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו
 

מוישי הולצברג, שאיבד את הוריו בפיגוע בבית חבד ב-2008, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו( אבי אוחיון, לע"מ)