"קמפיין שלילי נגד יחימוביץ'": אישומים נגד אנשי מטה הרצוג

שמעון בטאט ואיש העסקים גלעד רמות מואשמים באי מסירת הודעה ובמתן תרומה אסורה לקמפיין שלילי נגד שלי יחימוביץ' בזמן הפריימריז במפלגת העבודה בשנת 2013

כתב אישום בגין עבירות לפי חוק המפלגות ומתן תרומה אסורה הוגש היום (חמישי) נגד ראש מטה הפריימריז למפלגת העבודה בשנת 2013 של יצחק הרצוג, שמעון בטאט, ואיש העסקים גלעד רמות.

על פי כתב האישום, בטאט, המואשם באי מסירת הודעה, ביקש לנהל קמפיין שלילי נגד יריבתו של הרצוג בפריימריז, שלי יחימוביץ'. לשכם כך הוא יצר קשר עם פעיל מפלגת העבודה דניאל כהן כדי שהשני יהיה זה שיפעל לפרסום הקמפיין. גלעד רמות, המואשם במתן תרומה אסורה, נפגש מאוחר יותר עם כהן והודיע לו כי הוא זה שישלם לו עבור הקמפיין סכום של 40 אלף שקלים באמצעות חברת "אר פי אמ גלובל ניהול פרויקטים" שבבעלותו.

 יצחק הרצוג
 

המשטרה לא מצאה די ראיות כדי להעמידו לדין. יצחק הרצוג ללא קרדיט

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

תקלה חוזרת: נוסעי אל על עוכבו שעות בתוך המטוס

הפגינו בעירום ושחטו כבשה באושוויץ - ונשלחו לשנת מאסר

הנרצח באשדוד - עובד נמל אב ל-4; שכנו שחזר את הרצח

על החשבוניות שרמות מסר לכהן נכתב כי התשלום הוא עבור "ייעוץ משפטי", למרות שכהן לא נתן לחברה ייעוץ כזה ובמטרה להסתיר את מטרת התשלום, שכן מתן תרומה באמצעות תאגיד הינה אסורה בחוק. הקמפיין השלילי כנגד יחימוביץ' אכן יצא לפועל בחודש אוקטובר.

הרצוג, שניצח לבסוף באותן בחירות מקדימות, נחקר בחודש אפריל בשנת 2016 בגין חשד לביצוע עבירות של קבלת תרומה אסורה, אי דיווח על קבלת תרומה, ומסירת תצהיר כוזב. חצי שנה לאחר מכן, הודיעה המשטרה כי לא נמצאה תשתית ראייתית להעמדתו לדין של יו"ר האופוזיציה, בגין עבירות אלה.