אחמד ג'ראר, אחד המחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח, ואביו נאסר, שחוסל ב-2002, ללא קרדיט

משפחת הטרור: הבן רצח את רזיאל שבח, האב חוסל ב-2002

כלי תקשורת שמזוהים עם חמאס דיווחו כי אחמד ג'ראר הוא המחבל שנהרג בהיתקלות עם צה"ל בג'נין במסגרת המצוד אחרי מבצעי הפיגוע בחוות גלעד. אביו תכנן "מגה פיגוע"

משפחת הטרור: כלי תקשורת שמזוהים עם חמאס דיווחו אמש (רביעי) כי אחמד ג'ראר הוא המחבל שנהרג בהיתקלות עם כוחות הביטחון בג'נין. זאת במסגרת המצוד אחרי המחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח סמוך לחוות גלעד בשבוע שעבר.

ג'ראר הוא בנו של נאסר ג'ראר, פעיל טרור שחוסל ב-2002 בעת שתכנן "מגה פיגוע" שיעדו היה בניין רב-קומות. יש לציין כי טרם חיסולו, ג'ראר האב איבד שתי רגליו בתאונת עבודה בעת הנחת מטעני נפץ. צה"ל הרס את ביתו של ג'ראר ומתכונן להרס בית נוסף. ארגון חמאס בגדה ספד לג׳ראר וכינה אותו "שהיד". עוד נכתב בהודעה כי "חמאס משבח את אומץ בניה בקרב בלילה בג’נין אשר סרבו להיכנע והעדיפו למות מות קדושים. העובדה (שהישראלים) שהגיעו אל ג'ראר לא תפריע לחמאס להמשיך בהתנגדות".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

היתקלות בג'נין: אותרו רוצחי רזיאל שבח - אחד חוסל, השני נעצר

טראמפ מכחיש טענת נתניהו: העברת השגרירות לי-ם לא תימשך שנה

ועדת השחרורים קבעה: עונשו של יונתן היילו לא יקוצר

 אחמד ג'ראר, אחד המחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח, ואביו נאסר, שחוסל ב-2002
 

אחמד ג'ראר, אחד המחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח, ואביו נאסר, שחוסל ב-2002(ללא קרדיט )

 

במערכת הפוליטית התייחסו לפעולת צה"ל. "הזרוע הארוכה של מדינת ישראל תגיע לכל מחבל, בכל מקום ובכל זמן, למען ידעו כולם - דם יהודי  אינו הפקר. מברך את צה"ל וכוחות הביטחון על  תפיסת רוצחיו של הרב רזיאל שבח הי"ד", כתב בטוויטר יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם ואילו ח"כ אורן חזן הוסיף: "לכל לוחמינו, חיילי צה"ל ואנשי כוחות הביטחון, בגבולות, ביו"ש ובמבצעים עלומים, בלילה הזה נאחל להצלחתכם ונתפלל לשלומכם. עם ישראל סומך עליכם ומודה לכם - לעולם לא תצעדו לבד!".

כאמור, כוחות מיוחדים של משמר הגבול חיסלו אמש את אחד מהמחבלים שרצחו בשבוע שעבר את הרב שבח ועצרו את המחבל השני. במקום התפתחו הפרות סדר ופלסטינים יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון שנעזרים גם בכוחות הנדסה. בד בבד, נפתחה אש לעבר כוחות צה"ל. מספר טילים נגד טנקים נורו על בית שבו התבצר מחבל שלישי. בתשעת הימים האחרונים כוחות הביטחון ערכו מצוד אחר המחבלים ובימים הראשונים התמקד החיפוש בעיר שכם. משירות הביטחון הכללי נמסר כי חשודים נוספים נעצרו והועברו לחקירה.

הרב שבח בן ה-35, אחת הדמויות הבולטות בחוות גלעד, נסע ברכבו ביום שלישי שעבר, כשהיורים עקפו אותו עם רכבם, בין צומת ג'ית לחוות גלעד בכביש 60, וירו בו בצווארו. שבח הזעיק את מגן דוד אדום בעצמו ואמר: "ירו בי ליד חוות גלעד". הוא אף הספיק ליצור קשר עם אשתו יעל ולספר לה על שאירע. הרב שבח פונה לבית החולים מאיר שבכפר סבא בניידת טיפול נמרץ במצב אנוש, שם נקבע מותו. בזירת האירוע נמצאו 22 תרמילי קליעים.