הרמטכ"ל גדי איזנקוט בכנס הרצליה של המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי, חדשות עשר

מינוי מפקדת הטייסת - רבנים בציונות הדתית: "תומכים ברמטכ"ל"

פרסום ראשון: לאחר שרבה של צפת קרא לפיטורי איזנקוט, 3 רבנים דתיים-לאומיים מרכזיים שלחו לו איגרת תמיכה. "מאמציך לאפשר לחיילים לשמור על ערכיהם ראויים לשבח"

מינויה ההיסטורי של מפקדת טייסת ראשונה בחיל האוויר הצית מאבק בין התומכים במהלך לבין המתנגדים לו. בעקבות הקריאה של שמואל אליהו, רבה של צפת, לפטר את הרמטכ"ל וקריאתו של הרב אבינר לסירוב פקודה בגדודים המעורבים, החליטו שלושה רבנים מרכזיים בציונות הדתית לפרסם הערב (רביעי) מכתב תמיכה ברב אלוף גדי איזנקוט.

חיים דרוקמן, ראש ישיבת "אור עציון", אלי סדן, ראש מכינת "בני דוד" ויעקב מדן, ראש ישיבת "הר עציון", הביעו הערכה על תפקודו של הרמטכ"ל וכתבו באיגרת "לקראת תחילת השנה הרביעית לשירותך כרמטכ"ל רצינו להודות לך על כל שעשית למען ביטחון ישראל ולחיזוק ולגיבושו של צה"ל". בנוסף, הודו הרבנים לאיזנקוט על "המהלכים הרבים שעשית לחיזוק צה"ל כצבא העם, ולכך שחייל יוכל להרגיש בו נוח יחד עם שמירה על ערכיו ואמונותיו. מאמציך אלו ראויים לכל שבח".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

מצאנו את עמוד האינסטגרם הכי חמוד ביקום, וגם אתם תתמכרו אליו

עבריין נמלט שהורשע בהריגת פלסטיני נעצר בברזיל והוסגר לישראל

אחרי שנים של נתק: הקוריאות יתחרו יחד באולימפיאדת החורף

 הרמטכ"ל גדי איזנקוט בכנס הרצליה של המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי
 

הרמטכ"ל גדי איזנקוט בכנס הרצליה של המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי( חדשות עשר)

 

לקראת סיום המכתב הביעו הרבנים תקווה שהמצב בצה"ל יישמר תחת פיקודו של רב האלוף, וכתבו: "אנו גאים לחנך את תלמידנו לעשות הכול כדי להשתלב בצה"ל ובדגש על היחידות הקרביות, ובטוחים שתמשיך ותעמיק את המהלכים החשובים שהובלת בשנה האחרונה".

כאמור, רבה הראשי של צפת אמר הבוקר בגל"צ כי "הצבא נכנס לאג'נדה פמיניסטית מטורפת. שרי הממשלה וראש הממשלה צריכים להגיד לאיזנקוט להחזיר את המפתחות וללכת הביתה". זאת בהמשך לדבריו של רב בכיר אחר בציונות הדתית, ראש ישיבת "עטרת כהנים" הרב שלמה אבינר, שאמר אתמול באתר "כיפה" כי "בינתיים אין ללכת לצבא או יחידה נפרדת או לא להתגייס בינתיים", בתשובה לשאלה של תלמיד שאמר שהוא חושש מבחינה הלכתית משירות משולב עם חיילות.

שר החינוך נפתלי בנט
 

שר החינוך נפתלי בנט (חדשות עשר)

 

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' הצטרף לדברי הרבנים אליהו ואבינרי ואמר כי "צה"ל צריך לנצח מלחמה ולא לקדם ערכים 'נאורים וליברלים', זוהי תכליתו. יש תפקידים ומקצועות שמתאימים לגברים ויש לנשים, כך הקב"ה ברא את העולם וכך טוב לעולם, אוי ואבוי אם כל הגברים יהפכו לנשים או להפך". הוא הוסיף: "העולם חייב דמויות גבריות ונשיות, כל מי שמנסה לטשטש את ההבחנות הפשוטות האלה עושה עוול לעצמו ולעולם".

יו"ר מפלגתו של סמוטריץ', שר החינוך נפתלי בנט, הגיב לדבריו ולקריאה של רבנים לפיטורי הרמטכ"ל, בשל שילוב נשים בצבא. "אני דוחה לחלוטין כל קריאה שלא להתגייס לצה״ל, ואת הקריאה החצופה לפטר את הרמטכ״ל", כתב בנט בחשבון הטוויטר שלו. "קריאות אלו נובעות מחרדה כנה אך שגויה של קבוצות מסוימות כאילו צה״ל החליט לאמץ אג'נדה פמיניסטית ליברלית רדיקלית על חשבון מבצעיות וניצחון במלחמה", הוסיף בנט.